04.04.2016

Şişli Belediyesi'nde Eşitlik Birimleri Çalıştayı 7-8 Nisan'da

Şişli Belediyesi Toplumsal eşitlik Birimi, Yerel yönetimlerde kurulmuş olan Eşitlik Birimlerinin güçlü ve zayıf yönlerini konuşabilmek amacıyla 7-8 Nisan 2016 tarihlerinde “1. Eşitlik Birimleri Çalıştayı - Eşitliğin Yerelden İnşası” etkinliğini düzenliyor. Şişli Belediyesi Nazım Hikmet Kültür ve Sanat Evi’nde gerçekleşecek ve yerel yönetimler, eşitlik politikaları üzerine akademi ve sivil toplum temsilcilerinin sunumlarının paylaşılacağı etkinliğin ilk günü herkesin katılımına açıktır.

Çalıştay, programın ikinci gününde Eşitlik Birimlerinin temsilcilerinin deneyimlerini paylaşacağı bir kapalı program ile son bulacak.

Çalıştay süresince kentin kurgulanmasından, sivil toplum katılımına, yerel yönetim bütçesinden, ulusal ve uluslararası mekanizmalara kadar birçok konu ele alınacaktır. Bu nedenle programa Eşitlik Birimi çalışanlarının yanı sıra Meclis Üyeleri, Sosyal Yardım İşleri, Plan ve Proje, Strateji, İmar, Park Bahçeler, Hukuk, İç Denetim, İK gibi birim çalışanlarının da katılımı ayrıca önem taşımaktadır.

Çalıştayın ilk gününe dinleyici olarak katılmak için konuya ilgili olmak dışında hiçbir şart aranmamaktadır. Ancak kontenjan salonun koltuk sayısıyla (300) sınırlıdır. Kayıtlar, ön kayıt alınarak yapılacaktır. Kaydınızı yaptırmak için [email protected] adresine mail atmanız yeterlidir.