27.08.2020

Reslog Yerel Yönetişim ve Göç Buluşmaları’nın Dokuzuncusu Düzenleniyor

MBB Göç Politikaları Merkezi bünyesinde düzenlenen “Yerel Yönetişim ve Göç Buluşmaları”nın dokuzuncusu “Almanya Göç Politikaları ve Yerel Perspektifler: Berlin-Kreuzberg Örneği” başlığıyla 2 Eylül 2020, Çarşamba günü saat 10:00'da Zoom ve YouTube üzerinden online olarak gerçekleştirilecektir.

Programda Ekonomist Özcan Ayanoğlu ve Şehir Plancısı Ümit Bayam yürütücülüğünde Almanya’daki değişen göç politikaları çerçevesinde belediyelerin yaklaşım ve uygulamaları ele alınacaktır. Özellikle hizmette halka yakınlık ve sivil toplum kuruluşlarıyla işbirliği yoluyla gerçekleştirilen iyi uygulama örneklerinin ele alınacağı etkinlikte, belediyelerin sosyal uyuma ve beraber yaşama yönelik uygulama ve önlemleri hayata geçirmesine ilişkin alternatiflere yer verilecektir. Türkiye belediyelerinin göç alanındaki çalışmalarına ışık tutabilecek deneyimler üzerinde durulacak program soru-cevap oturumu ile tamamlanacaktır.
Kayıt için tıklayınız. Kaydın ardından katılım bilgileri tarafınıza iletilecektir.

Almanya Göç Politikaları ve Yerel Perspektifler: Berlin-Kreuzberg Örneği
Tarih: 2 Eylül 2020, Çarşamba
Saat: 10:00

Berlin - Kreuzberg ve Türkiye Kökenli İşçi Göçü Almanya Göç Politikaları ve Yerel Perspektifler kitabına buraya tıklayarak erişebilirsiniz.  

Programla ilgili bilgi ve sorularınız için:
Merve Ağca (Uluslararası İşbirliği Uzmanı, MBB, Göç Politikaları Merkezi)
[email protected]
Dr. Gül Tuçaltan (Ulusal Proje Koordinatörü, RESLOG-Türkiye)
[email protected]

1/6