19.04.2023

Ortaklaşa Hibe Programına Başvurular Başladı

Ortaklaşa Hibe Programına başvurular 24 Nisan 2023 itibarıyla başladı ve başvuru rehberi yayınlandı. Programa ilişkin bilgilendirme toplantısı 28 Nisan Cuma günü 10.30’da çevrimiçi olarak düzenlenecek.

İstanbul Kültür Sanat Vakfı’nın (İKSV), Avrupa Birliği desteğiyle hayata geçirdiği ve Marmara Belediyeler Birliğinin iştirakçisi olduğu Ortaklaşa: Kültür, Diyalog ve Destek Programı kapsamında yürütülen Ortaklaşa Hibe Programı’na başvurular 24 Nisan 2023’te açıldı. Türkiye genelinde kültür-sanat alanında faaliyet gösteren sivil toplum kuruluşları ile yerel yönetimler arasındaki diyaloğu ve işbirliklerini ortak projeler aracılığıyla geliştirmeyi amaçlayan Ortaklaşa, kültür-sanat alanına toplam 1,3 milyon Avro hibe desteği sağlayacak. Kültür-sanat odaklı  sivil toplum kuruluşlarının, en az bir belediye ortaklığıyla başvurabilecekleri Hibe Programı proje teklif çağrısının ilk etabı 12 Temmuz 2023 saat 18.00’e kadar açık kalacak.

Ortaklaşa projesine başvurularla ilgili soruların yanıtlanacağı ilk bilgilendirme toplantısı 28 Nisan Cuma günü 10.30’da çevrimiçi olarak düzenlenecek. Zoom üzerinden yapılacak olan toplantıya kayıt için tıklayınız. 

Başvuru rehberine buradan erişebilirsiniz.