04.11.2015

Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu 19-20 Kasım'da İstanbul'da

EMBARQ Türkiye tarafından düzenlenen ve Marmara Belediyeler Birliği'nin iş ortakları arasında yer aldığı Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu, 19-20 Kasım tarihlerinde 40’ı aşkın yerli ve yabancı uzmanı bir araya getirecek. Uzmanlar ulaşım ayağı üzerinden ‘Yaşanabilir Şehirler’ hakkında bilgi ve deneyimlerini paylaşacaklar.

Kent içi ulaşım sorunlarına sürdürülebilir çözümler üreten ve bu çözümleri projelendirerek yerel yönetimlerle birlikte uygulamaya koyan EMBARQ Türkiye – Sürdürülebilir Ulaşım Derneği, Marmara Belediyeler Birliği’nin de iş ortakları arasında yer aldığı üçüncü Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu’nu düzenliyor.

40’ı aşkın yerli ve yabancı uzmanın konuşma yapacağı sempozyumda kent içi ulaşımda enerji verimliliği, sürdürülebilir ulaşım projeleri, akıllı şehirler için yenilikçi yaklaşımlar, sürdürülebilir kentsel gelişim, yol güvenliği ve kentlere yönelik finansal destekler gibi konular da masaya yatırılacak.

Kent İçi Ulaşımda Enerji Verimliliği Ve İklim Değişikliğine Etkileri”, “Yaşanabilir Şehirler İçin Ulaştırma Çözümleri” ve “Tasarım Yoluyla Daha Güvenli Şehirler” olmak üzere üç ana oturum gerçekleştirilecek.

19 Kasım 2015 Perşembe günü İstanbul Teknik Üniversitesi’nin ev sahipliğinde 09:00’da açılış konuşmaları ile başlayacak Yaşanabilir Şehirler Sempozyumu, yerel ve merkezi yönetim, özel sektör, uluslararası kurum ve kuruluş, üniversite, sivil toplum kuruluşları ve basına açık olacaktır. Katılımcılar için İngilizce-Türkçe simultane çeviri hizmeti sağlanacaktır.

Ayrıntılı bilgi için:

www.embarqturkiye-yasanabilirsehirler.org

Hande Küçükcoşkun Dönmez

EMBARQ Türkiye Etkinlik Koordinatörü

([email protected]