17.04.2023

Ufuk Avrupa Kapsamında Şehirlerde Sürdürülebilirlik Projeleri İçin Çağrıya Çıkıldı

Ufuk Avrupa kapsamında yayınlanan İklim Etkisini Hafifletme ve Dayanıklılık Çözümleri çağrısı; şehirleri sürdürülebilir, dayanıklı ve çevreye zararsız hale getirmek üzere inovasyonlar yapan projeleri hedef almakta. Çağrıya son başvuru tarihi 27 Nisan 2023.

Avrupa Birliği’nin çerçeve programı olan Ufuk Avrupa (Horizon) kapsamında Avrupa Birliği’nin İklim Değişikliğine Adaptasyon ve Şehirler misyonunu güçlendirmek adına İklim Etkisini Hafifletme ve Dayanıklılık Çözümleri (Demonstration of climate mitigation and resilience solutions in support of the implementation of the Adaptation to Climate Change and Cities Missions) başlığında bir çağrı yayınladı.

Çağrı, şehirleri sürdürülebilir, dayanıklı ve çevreye zararsız hale getirmek üzere inovasyonlar yapan projeleri hedef almakta. Bu kapsama uygun projelere örnek olarak sürdürülebilir taşıma, yeşil altyapı, enerji verimli konutlar gibi çalışmalar verilebilir.

Projelere verilecek hibe, projelerin kendi bütçeleri ve kapsamları çerçevesinde belirlenecek.

Çağrıya son başvuru tarihi ise 27 Nisan 2023, Brüksel saati ile 17.00.

Çağrı temel olarak kamu kurumları, sivil toplum kuruluşları gibi her türlü tüzel kuruluşlar ile bireysel başvurulara açık.

Başvuru kriterleri ve başvuru ile ilgili değerlendirme süreçleri hakkında daha detaylı bilgiye çağrının internet sayfası üzerinden ulaşılabilir.

Önemli Hususlar

  • Buradan Horizon’a kayıt olabilir, çağrıya başvurabilir ve süreç ile ilgili daha detaylı bilgiye ulaşabilirsiniz.
  • Horizon, başvuracak herkesin tüm bilgileri detaylıca incelemesini tavsiye ediyor.
  • Başvuru metinleri 70 sayfayı geçmemeli.
  • Ufuk Avrupa programı ile ilgili olarak TÜBİTAK ile de [email protected] e-posta adresi üzerinden irtibat kurulabilir.