24.10.2019

Sürücüsüz Metro Eğitimi 20-22 Kasım’da MBB Ev Sahipliğinde Gerçekleşecek

Sürücüsüz Metro eğitim programı; Marmara Belediyeler Birliği ev sahipliğinde, 20-22 Kasım tarihlerinde Uluslararası Toplu Taşımacılar Birliği (UITP) tarafından İstanbul’da düzenlenecektir.

Eğitim kapsamında, sürücüsüz metroların uygulanması, işletimi ve bakımı gibi konuların yanı sıra hatlarının planlanması, inşa edilmesi ve işletilmesi konusunda dünyadaki diğer sürücüsüz metroların deneyimleri ele alınacaktır. Sürücüsüz metro işletmelerinde en son teknolojiler ve otomasyon seçiminde stratejik hususları konuşulacaktır. Otomasyon sınıfları, dünyadaki sürücüsüz metro sistemlerine genel bakış, trendler ve zorluklar, otomasyon seçimi: işletmeler, personel ve yolcu için katma değeri ve faydaları incelenip sürücüsüz metro hatları için proje yönetimindeki tasarımdan hizmete almaya kadar olan süreç (Planlama, Tasarım, İhale, İnşaat) anlatılacaktır.

Üç gün sürecek eğitimde, sürücüsüz metrolarda, insan faktörü ve müşteri hizmetleri yanı sıra konvansiyonel metro hattının sürücüsüz metroya yükseltilmesi işlenecektir. Eğitim programında ayrıca, uluslararası örneklerle iş ve proje yönetimi, Milan, Paris ve Kopenhag sürücüsüz metro işletmesi vaka örnekleri ve durum senaryolarını kullanarak sürücüsüz metroların gereksinimlerini açıklanacaktır.

Belçika, Fransa, İtalya ve Danimarka’dan birçok konusunda uzman, deneyimli uluslararası eğitmenlerin katılacağı programda ayrıca Metro İstanbul’daki sürücüsüz metro hattı M5’e teknik gezi düzenlenecektir. Eğitim ücreti ve kayıt işlemleri için [email protected] veya 02124021918 no’lu telefon ile iletişime geçebilirsiniz.

Detaylı bilgi için web sitesi: https://www.uitp.org/events/automated-metros-1

Not: Program dili İngilizcedir.