26.01.2024

Akıllı Şehirler ve Sürdürülebilirlik Webinarına Katılın: FutureCity Demoday

Marmara Belediyeler Birliği, Teknopark İstanbul ve Cube Incubation iş birliğinde FutureCity platformunun lansmanı sonrası ilk adımlarından biri olan DemoDay webinarı, 5 Şubat'ta çevrimiçi olarak düzenlenecek.

Marmara Belediyeler Birliği, Teknopark İstanbul ve Cube Incubation iş birliğinde düzenlenecek olan FutureCity Demoday programı, 5 Şubat 2024 Pazartesi günü saat 14.30'da Akıllı Şehirler ve Sürdürülebilirlik teması ile çevrimiçi olarak gerçekleşecek. Etkinlik, akıllı şehirler ve sürdürülebilirlik alanında faaliyet gösteren girişimcilerin projelerini tanıtacağı bir platform olacak. Belediyeleri ilgilendiren sorunlara çözüm odaklı yaklaşımlar sunması beklenen etkinlik ilgililerin katılımına açık olacak.

 

FutureCity Platformu: İnovasyon ve İş Birliğinin Geleceği

FutureCity platformu, belediyelerin güncel ihtiyaçlarına yönelik çözümleri ve yenilikleri keşfetmeyi amaçlamaktadır. Bu platform, belediyelerin daha etkili, sürdürülebilir ve teknoloji odaklı çözümlere erişimini arttırarak, aynı zamanda girişimcilere uygulama alanı ve geri bildirim imkânı sunacak bir alan oluşturmayı hedeflemekte. Belediyelerin ihtiyaç duydukları konularda ürün ve teknolojilerin farkında olmalarını ve girişimcilere de uygulama alanı ve geri bildirim imkânı sunarak çalışmalarını ihtiyaçlar doğrultusunda geliştirmelerini sağlamak amacıyla FutureCity platformu kapsamında girişim-belediye eşleştirme çalışmaları yapılacak, bu alanda faaliyet gösteren girişimlerle belediyeler arasında bir köprü görevi üstlenmekte.

Belediyeler, ihtiyaç duydukları konuları burada yer alan formu doldurarak belirtmeleri halinde bu alanda faaliyetler gösteren girişimlerle eşleşme imkânına sahip olacaklar. Etkinliğe katılacak belediyeler ve girişimciler arasında kurulacak bu köprünün, inovasyon ve iş birliğini teşvik ederek sürdürülebilir bir kentsel geleceğin temellerini atmada bir adım olması bekleniyor. FutureCity Demoday, akıllı şehirlerin ve sürdürülebilirliğin önündeki engelleri aşmaya yönelik birlikte atılan bir adım olarak, yeni iş birliklerine imkan sağlamayı hedefleyen bir etkinlik.

Etkinlik Tarihi: 5 Şubat 2024 Pazartesi, Saat: 14:30

Etkinlik Mecrası: Zoom

Etkinliğe Kayıt için: https://mbb.bb/demoday

FutureCity Belediye İhtiyaç Formu için: https://mbb.bb/futurecity