BAŞKAN
ÜYELER
AKADEMİ
HABERLER
MBB KÜLTÜR YAYINLARI
DATA MARMARA
İLETİŞİM
Bağlantı başarılı bir şekilde kopyalandı.

BUĞDAY DERNEĞİ, BELEDİYELERİ “İYİ UYGULAMA TESPİT FORMU”NU DOLDURARAK ZEHİRSİZ KENTLER İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞMAYA ÇAĞIRIYOR

Buğday Ekolojik Yaşamı Destekleme Derneği, AB tarafından desteklenen Sivil Toplum Diyaloğu VI programı kapsamında, Avrupa Pestisit Eylem Ağı ortaklığı ve Zehirsiz Sofralar Pestisit Eylem Ağı işbirliği ile “Zehirsiz Kentlere Doğru” projesini yürütüyor.

Kentler ve kamusal alanlarda kemirgenler, haşereler, nematodlar, sinekler, böcekler, zararlı ve yabancı otlar vb. ile mücadele için kullanılan zehirli biyosidal ürünlerin yerini doğa dostu yöntemlerin alması için yerel yönetimlerin konuyla ilgili sorumluluk üstlenmesi büyük önem arz ediyor.

Zehirsiz Kentlere Doğru projesi kapsamında, kentlerdeki park ve bahçeler, yeşil alanlar, okullar, spor sahaları gibi ortak alanlarda, doğayı ve insan sağlığını tehdit eden pestisit ve biyosidal ürünlerin kullanımının azaltılması hedefiyle Belediyeler için Zararlılarla Zehirsiz Mücadele Rehberi hazırlanıyor.

Buğday Derneği, Türkiye’deki belediyelerin zararlılar ile mücadele için yaptıkları iyi, yenilikçi ve alternatif uygulamaları, projeleri veya çalışmaları tespit etmek; bu uygulamalara Belediyeler için Zararlılarla Zehirsiz Mücadele Rehberinde yer vermek ve zararlı mücadelesinde uygulanan doğa dostu yaklaşımların arttırılmasına katkıda bulunmak amacıyla, belediyeleri “İyi Uygulama Tespit Formu”nu doldurarak Zehirsiz Kentler için birlikte çalışmaya çağırıyor.

İyi Uygulama Tespit Formunu buradan indirebilir, doldurduğunuz formu zehirsizkentler@bugday.org adresinden Buğday Derneği Proje Ekibine iletebilirsiniz.

Zehirsiz Kentlere Doğru projesi ile ilgili ayrıntılı bilgiye buradan ulaşabilirsiniz.