BAŞKAN
ÜYELER
AKADEMİ
HABERLER
MBB KÜLTÜR YAYINLARI
DATA MARMARA
İLETİŞİM
Bağlantı başarılı bir şekilde kopyalandı.

SİZ EVDE KALIN BEYOĞLU BELEDİYESİ SİZE GELSİN

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak salgına dönüşen koronavirüse karşı önlemler her geçen gün artıyor. 7/24 aralıksız olarak dezenfekte işlemlerine devam eden Beyoğlu Belediyesi de ortak yaşam alanları başta olmak üzere her yeri ilaçlamaya ve sosyal yardımları artırmaya devam ediyor.

Dezenfekte Çalışmaları Aralıksız Olarak Devam Ediyor
Belediye bünyesinde kurulan özel dezenfekte ekibi tarafından yürütülen çalışmalarda özel hijyen ve dezenfekte malzemeleri ile ilaçlama ve hijyen araçları kullanılıyor.

Sosyal Market ‘Evde Kal’ Çağrısına Uyan İhtiyaç Sahiplerini Unutmadı
Beyoğlu Belediyesi, ‘evde kal’ çağrısına uyarak evlerinden çıkmayan ihtiyaç sahibi yaşlı vatandaşları tespit ederek, sosyal market aracılığıyla evlerine temizlik ve gıda malzemelerinden oluşan yardım paketi götürüyor.

Beyoğlu’nda İşletmelere Koronavirüs Denetimi
Beyoğlu Belediyesi Zabıta Müdürlüğü’ne bağlı ekipler, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği yeni alınacak korona virüs tedbirlerine ilişkin genelge kapsamında harekete geçti. Yürürlüğe giren genelgeye göre geçici olarak faaliyetleri durdurulan işletme ve merkezleri kontrol eden ekipler, aynı zamanda ilçede faaliyet gösteren yeme-içme mekanlarının hijyen ve temizlik kurallarına uygunluğunu da denetledi.

Dijital Sergi Sanatseverlerle Buluştu
Beyoğlu Belediyesinin Akademi Beyoğlu’nda düzenlediği fotoğrafçılık atölyesine katılan öğrencilerin hazırladığı “Evde Kal” sergisi dijital olarak ziyaret açıldı. Atölyeye katılan 28 kursiyer, Türkiye’de ilk koronavirüs vakasının görüldüğü 11 Mart’tan bu yana fotoğraf çekmeyi bırakmayarak, tedbirler kapsamında evde kalınan süreçte yakın çevresini renkli karelerle ele aldı.