BAŞKAN
ÜYELER
AKADEMİ
HABERLER
MBB KÜLTÜR YAYINLARI
DATA MARMARA
İLETİŞİM
Bağlantı başarılı bir şekilde kopyalandı.

DÜZCE’DE COVİD-19 TEDBİRLERİ ARTIRILDI

Düzce Belediyesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Dünyada küresel bir tehdide dönüşen koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri tek tek hayata geçiriyor.

Sosyal Yardımlara Ağırlık Verildi
İçişleri Bakanlığınca yayımlanan genelgenin ardından valilik bünyesinde kurulan “Vefa Sosyal Destek Grubu” 65 yaş ve üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşların market ve diğer ihtiyaçlarının karşılanmasına yönelik çalışmalarına devam ederken bir yandan da dar gelirli ailelere de yardımcı olmayı sürdürüyor.

Zabıta Ekipleri Yoğun Mesai Harcıyor
Korona virüs salgını nedeniyle İçişleri Bakanlığı’ nın 81 il valiliklerine gönderdiği genelge kapsamında geçici süreyle kapatılan lokanta, kafeterya, kahvehane, berber, kuaför, güzellik salonları vb. işletmelerin bazılarının faaliyetini sürdürdüğü yolundaki şikayetler üzerine Düzce Belediyesi Zabıta ekipleri denetimlerini sıkılaştırdı.

Yolcu Otobüslerine Sosyal Mesafe Uygulaması
Düzce Belediyesi, korona virüs (kovid-19) salgınına karşı İçişleri Bakanlığı tarafından toplu taşıma araçlarına yönelik yayınlanan genelge sonrası yolcu otobüslerinin içini sosyal mesafe kapsamında düzenledi.
Sokak Hayvanlarına Düzenli Mama ve Su Desteği
Düzce Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler korona virüs salgını nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için harekete geçerek, il genelinde belirlenen noktalara düzenli olarak mama ve su desteği sağlıyor.