Bağlantı başarılı bir şekilde kopyalandı.

ADAPAZARI’NDA SALGIN ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Adapazarı Belediyesi, tüm dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı önlemlerini sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı kurallarına uygun şekilde sık aralıklarla dezenfekte işlemi gerçekleştirilirken, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde kontrol çalışmaları devam ediyor.

Her Noktada Kapsamlı Dezenfekte İşlemi Uygulanıyor
Sağlık Bakanlığı kurallarına uygun şekilde sık aralıklarla dezenfekte işlemi gerçekleştirdiklerini belirten Başkan Mutlu Işıksu, “Belediyemizin sorumluluk alanında bulunan, vatandaşlarımızın kalabalık olarak bulunduğu alanların (cadde, sokak, park, meydan, muhtarlık, pazar yeri vb.), yine sorumluluk alanında bulunan, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerler ve binaların, Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu tarafından belirlenen şekilde, sık periyotlarla temizlenmesi ve dezenfekte edilmesini sağladık. Yine İlçe Müftülüğü’müzün ibadethanelerde (Camii ve Kuran Kursları) yaptığı işlemler ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’müzün okullarda yaptığı işlemlerle koordine bir şekilde çalışmalara destek oluyoruz. Çalışmalarımızı aksatmadan sık aralıklarla devam ettireceğiz.” şeklinde konuştu.

Denetimler Devam Ediyor
Zabıta Müdürlüğü, Ticaret İl Müdürlüğü ile koordineli bir şekilde çalışmalarını gerçekleştirerek fahiş fiyat denetimleri yapıyor.  Ayrıca ilçedeki 632 esnafın dezenfekte ve maske ihtiyacı karşılandı ve esnaf odaları ile koordineli bir şekilde 632 dükkanı dezenfekte edilerek, esnafa maskeleri teslim edildi.

Sokak Hayvanları Unutulmadı
Adapazarı Belediyesi tarafından uygulanan Sahipsiz Hayvanlar Rehabilitasyonu Projesi kapsamında ekipler, hayvanseverlerle birlikte belirlenen besleme noktalarında, sokağa çıkma yasağı süresince de sokak hayvanları için çalışma uyguluyor. Ekipler, her hafta bir ton yaş, 300 kg kuru olmak üzere toplam bin 300 kilo mamayla destek çalışmalarını sürdürüyor.