yya-ebys-egitimini-tamamladi

YYA, EBYS EĞİTİMİNİ TAMAMLADI

Marmara Belediyeler Birliği Yerel Yönetim Akademisi’nin düzenlediği 5 hafta süren Elektronik Belge Yönetimi eğitim programı MBB Osman Nuri Ergin Salonu’nda 8 Nisan itibarıyla tamamlandı. 10 Mart’ta başlayan eğitim programının sonunda katılımcılara sertifikaları Prof. Dr. Niyazi Çiçek tarafından verildi.

Alanında uzman eğitimciler tarafından elektronik ortamda resmi yazışma usul ve esasları, EBYS’yi projelendirme ve insan kaynakları, Elektronik Belge Yönetimi Sistem tasarımı, EBYS’lerde belge kayıt işlemleri ve elektronik olmayan sistemlerde uyumluluk gibi birçok konu işlendi.

Programda kamu kurumları ve özel işletme gibi örgütlerde elektronik belge yönetimi sistemi (EBYS) uygulamalarında görev alacak nitelikli belge yöneticileri yetişmesine katkıda bulunmak, müesseselerin EBYS ile ilgili problemlerine çözüm üretebilecek yolları göstermek ve uygulanabilir elektronik belge ve arşiv yönetimi projeleri geliştirmek ve sürdürülebilirliğini sağlamak için gerekli stratejik planlar geliştirilmesine yardımcı olma amaçları düşünülerek gerçekleştirildi.

YETKİNLİKLERE FAYDA

Eğitim programını başarıyla tamamlayan katılımcılar, EBYS’de olması gereken sistem kriterlerinin neler olduğu ve nasıl işletildiğini ve elektronik belge ve arşiv yönetim sistemlerinin kurumlar, çalışanlar ve paydaşlar açısından ne tür fırsatlar sunduğuyla ilgili bilgilere sahip oldu. Ayrıca katılımcıların kurum ve kuruluşlarda kullanılan EBYS’lerin TS 13298:2015 Elektronik Belge ve Arşiv Yönetimi Standardına uygunluğunu denetleyebilirliği artırıldı ve kurum ve kuruluşların belge yönetimi ve arşiv birimlerinde yetkili personel olarak çalışabilirliği sağlandı.


 

Görsel Galeri