yalova-belediyesi-salginla-mucadele-ediyor

YALOVA BELEDİYESİ SALGINLA MÜCADELE EDİYOR

Yalova Belediyesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda çalışmalarına hız kazandırdı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında belediye, sürdürdüğü ilaçlama, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Yalova Belediyesi Zabıta Müdürlüğümüze bağlı ekipler, İstiklal Caddesi üzerinde kurulan cumartesi pazarında esnaflara ve vatandaşlara maske ve eldiven dağıttı. Korona virüs salgınına karşı pazarcı esnafına maske ve eldiven dağıtan Belediye ekipleri aynı zamanda pazarın kurulduğu İstiklal Caddesi ve kesişen sokaklara dezenfektanlar koydu. Pazarcı esnafına, hijyen şartlara uyulması konusunda uyarılarda bulunan ekipler tezgahların metre aralıklarla kurulup kurulmadığını da kontrol etti. Hijyen kuralları kapsamında herkesin duyarlı olması gerektiği vurgulandı. Zabıta Müdürlüğü ekipleri, korona virüs salgınına karşı marketlerde de denetleme yaptı. Yapılan denetimler kapsamında ekipler, marketlerin hizmet alanı büyüklüğüne göre içeride bulunabilecek maksimum müşteri sayısını market girişlerine asarak ilan etmesi gerektiği ve içeride belirlenen sayıda müşteri bulunması için gerekli tedbirlerin alınması ile ilgili bilgiler verdi. Ekipler, market içinde belirlenen sayıda müşteri var ise içerden müşteri çıkmadan başka müşterin içeriye alınmaması gerektiğini, içerideki ve içeriye girmek için bekleyen müşterilerin en az bir metre mesafede olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Zabıta Ekipleri 65 Yaş Üstü Vatandaşlara Yardımcı Oluyor
Koronavirüsü salgını nedeniyle 65 yaş üstü sokağa çıkma yasağına uymayan vatandaşlara Yalova Belediyesi Zabıta ekipleri uyarılarda bulunup, vatandaşların evlerine gitmelerine yardımcı oluyor. Ayrıca Yalova Valiliği ve Yalova Belediyesinin ortak çalışmaları sonuncunda 65 yaş ve üstü vatandaşlara temel gıda yardımı yapılıyor.

Trafik Lambalarında Evde Kal Mesajı
Yalova’da korona virüs tedbirleri kapsamında farkındalık oluşturmak amacıyla kent merkezindeki trafik lambalarına Yalova Belediyesi tarafından ‘Evde Kal’ yazıları yansıtıldı.

Sokakta Yaşayan Hayvanlar Unutulmadı
Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, kent genelinde gerçekleştirdikleri dezenfeksiyon çalışmalarının yanı sıra sokakta yaşayan canlarımızın da mama ihtiyaçlarını karşılıyor.

Kalabalık Lokasyonlara Dezenfektan Otomatları Konuldu
Yalova Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü tarafından kentin belirli noktalarına el dezenfektan otomatları konuldu.

 

Görsel Galeri