saski-islemleri-e-devlet-uzerinden-yapilabilecek

SASKİ İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK

Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ vezne ve şubelerinde yapılan tüm işlemlerin e-devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.Yüce, Afet Koordinasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, vatandaşların kurum ile temasını sıfıra indiren ve sosyal izolasyona tam uyum sağlayan çalışmayı tanıttı.

Vatandaşların kurum ile temasını sıfıra indiren ve sosyal izolasyona tam uyum sağlayan çalışma Türkiye’de ilk olma özelliği taşırken, devir-isim değişikliği, abonelik kapama (sözleşme feshi) işlemleri, fatura hesaplama, borç sorgulama, kaçak su ihbarı, fatura itirazı ve kanal ruhsat başvurusu işlemlerini internet üzerinden gerçekleştirebilecek.

Türkiye'de ilk olma özelliği taşıyan, devir-isim değişikliği, abonelik kapama (sözleşme feshi) işlemleri, fatura hesaplama, borç sorgulama, kaçak su ihbarı, fatura itirazı ve kanal ruhsat başvurusu işlemlerinin artık internet üzerinden gerçekleştirebileceğini aktaran Yüce, "Yaşamın temelinde su yatıyor. Su yoksa yaşam yok demektir. Vatandaşımıza en sağlıklı suyun temini konusunda çalışmalarımızı aksatmadan yürütüyoruz. Yaptığı işlerle Türkiye'de öncü olmaya devam eden SASKİ, hayata geçirdiği uygulamalar sayesinde de vatandaşlarımıza büyük kolaylıklar sağlıyor. Gerçekleştirilen çalışmalar neticesinde su konusunda Sakarya'daki hiçbir vatandaşımız mağdur olmayacaktır." dedi.