sancaktepe-belediyesi-koronavirus-nedeni-ile-acil-butonu-nu-devreye-soktu

Sancaktepe Belediyesi Koronavirüs Nedeni ile “Acil Butonu”nu Devreye Soktu

Tüm Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) için ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Sancaktepe Belediyesi vatandaş ve personele yönelik bilgilendirme çalışmaları ile hijyen önlemlerini de artırdı.

Alınan tedbirler çerçevesinde;  Bölgedeki tüm kamu kurum ve kuruluşlarına ait binalar, siyasi parti merkezleri 78 okul, 73 camii ve 5 cemevi nano teknolojisi ile dezenfekte edildi. Ayrıca Belediye hizmet binasına gelen vatandaşların yoğun olduğu noktalara, koridorlara ve WC’lere hijyen sağlamada kolaylık sunan el dezenfektanları yerleştirildi.

Sancaktepe’de “Evde Kal, Kitapsız Kalma”
Sancaktepe Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle evlerinden çıkamayan vatandaşlara 20 bin kitap dağıtımı başlatarak önemli bir sosyal projeyi de hayata geçirdi. Belediyenin sosyal medya hesaplarından ‘evde kal, kitapsız kalma’ çağrısına uyan vatandaşlara ‘evlere kitap servisi’ uygulaması başlattı.

Yaşlılar için 'Koronavirüs Acil Butonu' Hizmete Başladı
Sancaktepe'de yaşlılar için 'koronavirüs acil butonu' hizmete başladı. Rahatsızlanan yaşlı vatandaşlar butona basarak sağlık ekiplerini evine çağırabilecek.