sakarya-buyuksehir-belediyesi-covid-19-a-karsi-tedbirleri-artirdi

SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD-19’A KARŞI TEDBİRLERİ ARTIRDI

Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını kapsamında şehir merkezinde gerçekleştirilen tedbirlerini ilçelerde de devam ettiriyor. Büyükşehir ekipleri Karasu’da kamu alanlarına ve pazar yerlerine dezenfekte cihazları yerleştirdi ve ücretsiz maske dağıtımı yaptı.

Şehrin her yerinde tedbirleri arttırmaya yönelik hareket eden Büyükşehir, Karasu ilçe merkezinde, Pazar yerinde, terminallerde, toplu taşıma araçlarında ve vatandaşların sıklıkla kullandığı toplu alanlarda dezenfekte çalışmalarına devam etti. Bunun yanı sıra ekipler maske zorunluluğu kapsamında ilçe merkezinde ve pazar yerinde ücretsiz maske dağıtımı gerçekleştirdi.

Sağlığınız için Mesafenizi Koruyun
Koronavirüs salgınıyla ilgili mücadele çalışmaları kapsamında ekipler tarafından sosyal mesafenin korunması amacıyla sokak zeminlerine uyarı yazıları yazıldı. ‘Sağlığınız için Mesafenizi Koruyun En Az 1 Metre’ yazılı çıkartmalar, öncelikle otobüs duraklarında ve kent genelindeki vatandaşın yoğun olarak hizmet almaya çalıştığı noktalara uygulanıyor.

Belediye Otobüslerinde Virüse Karşı Önlem
Sakarya Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Dairesi Başkanlığı koronavirüs kaynaklı salgın hastalıkların yayılmasını önlemek amacıyla belediye otobüslerinde dezenfekte çalışmalarına başladı. Ayrıca belediye otobüslerinin sürücü bölümüne şeffaf koruma kabini yerleştirdi.

Görsel Galeri