nalas-belediyeleri-odul-almaya-davet-ediyor

NALAS, BELEDİYELERİ ÖDÜL ALMAYA DAVET EDİYOR

11.04.2017

Marmara Belediyeler Birliği’nin üyesi olduğu Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı NALAS’ın düzenlediği GENiYOUTH Belediye Girişimleri Ödülleri için başvurular başladı. Kadınların ve gençlerin topluma katılımına ilişkin başarılı uygulamalar geliştiren belediyeler ödülü kucaklayacak.

GENiYOUTH Belediye Girişimleri Ödülleri, Güney-Doğu Avrupa’daki belediyelerin “cinsiyet” ve “gençlik” konularında geliştirdikleri iyi uygulamalarını paylaşmaları için bir fırsat sunuyor. Belediyeler, özellikle kadınların ve gençlerin topluma katılımına ilişkin uyguladıkları girişimlerini, bu alandaki deneyimlerini ve başarılarını ödüllendirilmek üzere sunmaları için davet ediliyorlar.

 

Güney-Doğu Avrupa’da Ödüllendirilme Fırsatı

Yerel yönetimler, yerel yönetim birlikleri ve sivil toplum kuruluşlarının katılabildiği yarışmada, başvuru sürecinde son üç yılda yerel düzeyde cinsiyet ve gençlik konularının teşviki için yapılan iyi uygulamaların belgelenmesi gerekiyor. Toplanan uygulamalardan en başarılı 5 tanesi GENiYOUTH Belediye Girişimleri Ödülü’nü kazanacak. Kazananlar, 2015 Mayıs ayında Bulgaristan’ın Filibe şehrinde düzenlenecek NALAS Genel Kurulu kapsamındaki ödül töreninde ilan edilecek.

 

Son Başvuru 19 Aralık’ta

Yarışmaya katılmak isteyen belediyelerin, iyi uygulamalarını ve başvuru belgelerini 19 Aralık 2014 tarihine kadar geniyouth@nalas.eu e-posta adresine elektronik formda ve İngilizce olarak göndermesi gerekiyor.

 

Başvuru belgelerine aşağıdaki dosyadan ulaşabilirsiniz.