kucukcekmece-de-koronavirus-seferberligi-devam-ediyor

KÜÇÜKÇEKMECE’DE KORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR

Küçükçekmece Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında karantina döneminde evlerinden çıkması yasaklanan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların taleplerini karşılıksız bırakmıyor. İlçede, son bir hafta içerisinde yardıma ihtiyacı olanlara 5 bin 354 koli gıda yardımı yapılırken, iletişim merkezine gelen 33 bin 239 çağrı yanıtlanarak, vatandaşların talepleri karşılandı.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında çalışmalarını aralıksız sürdüren Küçükçekmece Belediyesi, kentte eşitliği sağlamak hedefiyle aktif olarak hizmetlerine devam ediyor. Sosyal yardım performansını günden güne artıran belediye, son bir haftada gıda yardımının yanı sıra İyilik Merkezi Aşevi’nden ihtiyaç sahiplerine 8 bin 486 porsiyon sıcak yemek hizmeti verdi.  Ekipler,  İletişim Merkezi’ne gelen 33 bin 239 çağrıya yanıt vererek, ilçe sakinleriyle irtibatı sürdürdü. Korona virüse karşı sahada dezenfeksiyon çalışmalarına devam eden Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri bir haftada 700 sokağı köpüklü sularla yıkarken, Aile Sağlığı merkezleri dahil 90 kamu binasının da dezenfektesini gerçekleştirdi.

Belediye Ekipleri Tüm Birimleriyle Sahada
Virüs salgınına karşı vatandaşları korumak için alınan tedbirler kapsamında Zabıta Müdürlüğü ekipleri de pazar yerlerinde ve marketlerde vatandaşların sosyal mesafeye uymaları, maske takmaları noktasında uyarılarda bulunarak denetim yapıyor. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ise sokaktaki dostları yalnız bırakmıyor. Ekipler son bir haftada 180 kilo kedi ve köpek mamasının dağıtımını gerçekleştirdi.
 
Küçükçekmece Belediyesi’nin Bir Haftalık Performansı

.33 bin 239 vatandaş çağrısı yanıtlandı
 
.5 bin 354 koli gıda yardımı yapıldı
 
.8 bin 486 porsiyon yemek hizmeti verildi
 
.Sokak hayvanlarına 180 kilo mama dağıtımı gerçekleştirildi
 
.700 sokak ve 90 kamu binasında dezenfeksiyon yapıldı