korona-salginina-karsi-bandirma-da-onlemler-artirildi

KORONA SALGININA KARŞI BANDIRMA’DA ÖNLEMLER ARTIRILDI

Bandırma Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili önlemlerini arttırdı. Alınan önlemler kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince Cumhuriyet Meydanı, ana caddeler, parklar ve duraklarda dezenfektan uygulaması yapılıyor.

Dezenfektan Çalışmaları Cadde ve Sokaklarda Devam Ediyor 
Bandırma Belediyesi salgınla mücadele çalışmaları kapsamında kent genelinde dezenfektan ve ilaçlama çalışmalarını özel olarak getirtilen Yeni İlaçlama Aracıyla daha etkin bir şekilde yerine getiriyor. Öte yandan İlaçlama Aracı, Bandırma’daki çalışmalarının ardından Ankara Büyükşehir Başkanı Av. Mansur Yavaş’ın talebiyle Başkent cadde ve sokaklarında kullanılmak üzere Ankara’ya da gideceği öğrenildi.

Bandırma Belediyesi, Toplum Sağlığı Adına Atık Kutuları Yerleştirdi
Ekipler kullanılmış maske ve eldivenlerin gelişi güzel atılmasını engellemek amacıyla farklı noktalara atık kutuları yerleştirdi. Kişisel hijyen, maske ve eldiven takmanın salgının yayılmasının önüne geçmek adına dikkat edilmesi gereken çok önemli bir unsurlardan olduğu kaydedilirken diğer yandan kullanılmış ve atık hale gelen maske ve eldivenler salgının yayılmasında büyük risk oluşturmakta. Bu nedenle Bandırma Belediyesi toplum ve çevre sağlığı adına kentimizde Belediye Hizmet Binası, Kaymakamlık, Kapalı Pazar Yeri, Çarşı Zabıta Merkez noktası gibi alanlarda atık kutusu koyarak kullanılmış olan maske ve eldivenlerin bu noktalarda toplanmasını sağlayıp risk oluşturmanın da önüne geçmeyi amaçlıyor.