korfez-belediyesi-koronaviruse-karsi-teyakkuzda

KÖRFEZ BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI TEYAKKUZDA

Türkiye’de ilk koronavirüsü olayının açıklanmasının ardından harekete geçen Körfez Belediyesi, kamu kurumları, ibadethaneler, parklar, duraklar, bankamatikler, üst geçitler, halkın yoğun olarak kullandığı alt geçitler ve çöp bidonlarını dezenfekte çalışmasını kesintisiz sürdürüyor.

5 bin maske dağıtıldı
Körfez Belediyesi, market ve pazar yerlerinde maske takılmasının zorunlu hale getirilmesinin ardından harekete geçti. İlçe genelindeki tüm pazar yerlerinde denetimleri sıklaştıran zabıta ekipleri, hem pazara gelen vatandaşlara hem de pazar esnafına ücretsiz maske dağıttı. Zabıta ekipleri de sosyal mesafe konusunda hem vatandaşlara hem de pazarcı esnafına uyarılarda bulundu. Pazar girişleri dışında kent içinde kurulan noktalarda vatandaşlara maske dağıtımı da yapıldı.
 
Pazarcılardan İşgaliye Ücreti Alınmayacak
Körfez Belediyesi, koronavirüs tedbirleri kapsamında ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız sürdürürken, sosyal yardımlaşma noktasında da 500 00 50 Çağrı Merkezi aracılığı ile gelen taleplere de anında cevap veriyor. Belediye, pazarcı esnaflarına bu süreçte destek olmak amacıyla 3 ay boyunca pazar yeri işgaliye ücreti almayacak.
 
Körfez’e El Dezenfektanları
Kocaeli Büyükşehir Belediyesi ve Körfez Belediyesi tarafından koronavirüsle mücadele kapsamında Körfez’in çeşitli noktalarına el dezenfektanları konuldu.