kepez-belediyesi-covid-19-a-karsi-aldigi-onlemleri-iki-katina-cikardi

KEPEZ BELEDİYESİ COVİD-19’A KARŞI ALDIĞI ÖNLEMLERİ İKİ KATINA ÇIKARDI

Koronavirüsün (Covid-19) ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülmesi ve dünya geneline hızla yayılmasının ardından tedbir amaçlı bir dizi önlemler alan Kepez Belediyesi, Türkiye’de vakanın görülmesinin ardından temizlik ve hijyen uygulamalarını iki katına çıkardı.

Kepez Belediyesi, temizlik ve hijyen uygulamaları kapsamında; halka açık tüm alanlarda, belediyeye ait binalarda ilaçlama ve temizlik çalışmalarını hummalı bir şekilde sürdürüyor. İlçede bulunan okul ve camiler dip köşe temizleniyor. Bir yandan da belediyeye ait binalar, kaymakamlık, kurum ve kuruluşlar, ilçede bulunan eczaneler, çocuk oyun parkları gibi bir çok alanda da dezenfekte işlemlerini aralıksız sürüyor.
 
Zabıta Müdürlükleri Denetimlerini Artırdı
Zabıta Müdürlüğü ekipleri de,  koronavirüsü salgın riskinin gündeme gelmesiyle fahiş fiyat girişimlerine karşı denetlemeleri sıkılaştırdı.

Maske ve Dezenfektan Üretimine Başlandı
Kepez Belediyesi, steril maske ve el dezenfektanı üretiyor. Belediyenin Meslek ve Sanat Eğitim Kursu olan AKMEK’in  atölyelerinde üretilen maske ile Sağlık Bakanlığı’nın verdiği yetkiyle Belediye Sağlık Merkezi’nde üretilen el dezenfektanı, ilk olarak 65 yaş üstü büyüklere ve kronik rahatsızlığı olanlara ulaştırıldı. 

‘Evde Kal, Sanatla Kal’
Kepez Belediyesi, koronavirüs salgını nedeniyle gezilemeyen güncel sergileri sosyal medya aracılığıyla sanatseverlerin beğenisine sunuyor. ‘Evde kal, sanatla kal’ mottosu ile yola çıkan Belediye, sosyal medya hesaplarından Modern Sanatlar Galerisi’ndeki güncel sergilerin eserlerini paylaşıyor.