kartal-belediyesinin-korona-ile-etkin-mucadelesi-devam-ediyor

KARTAL BELEDİYESİNİN KORONA İLE ETKİN MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR

Kartal Belediyesi’nin koronavirüsüne karşı tüm ilçe genelinde yürüttüğü mücadele çalışmaları, aralıksız devam ediyor. Kartal’da yoğun olarak kullanılan; cadde, meydan ve kamusal alanların tamamı, titizlikle sürdürülen çalışmalar kapsamında önce yıkandı, ardından söz konusu bölgeler, görevli ekipler tarafından dezenfekte edildi.

Dezenfekte çalışmaları çerçevesinde Kartal Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü ekipleri tarafından kentin tüm; meydan, cadde ve kamusal alanlarında mikrop ve virüsleri yok eden antiviral özelliğe sahip aktif yüzey temizlik ürünleri ile nano gümüş teknolojisi uygulandı.

Kartal Belediyesi’nden Sağlık Emekçilerine 1000 Adet Koruyucu Siperlik
Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri ve İşletme İştirakler Müdürlüğü tarafından alınan toplam 1000 siperlik, Koşuyolu Yüksek İhtisas Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne hibe edildi. Virüsün yoğun olduğu ortamlarda çalışan sağlık emekçilerinin korunması amacıyla tedarik edilen maskeler, her kullanımdan sonra uygun solüsyonlar ile temizlenip steril hale getirildikten sonra yeniden kullanılabiliyor.

Kartal Belediyesi, Meslek Lisesi’nden 2 Ton Solüsyon Satın Aldı
Koronavirüsü olarak bilinen Covid 19 virüsüne karşı ilçede aralıksız olarak dezenfekte çalışması yürüten Kartal Belediyesi, Yakacık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 2 ton klor bazlı hidroklorik solüsyon satın aldı.  40 bidon halinde taşınmaya hazır hale getirilen klor bazlı hidroklorik solüsyon, Kartal Belediyesi Destek Hizmetleri Müdürü Cem Çetin tarafından teslim alındı.

Kartal’da Bulunan Çöp Konteynerleri ve Geri Dönüşüm Kumbaraları İlaçlandı
Kartal Belediyesi, Covid-19 salgınına karşı vatandaşları koruyabilmek amacıyla ilçe genelinde yürüttüğü dezenfeksiyon çalışmalarına, bugün de devam etti. Kartal Belediyesi’ne bağlı ekipler, ilçede bulunan yer altı ve yer üstü çöp konteynerleri ile geri dönüşüm kumbaralarını dezenfekte etti.

Kartal Belediyesi, Pandemiye Karşı ‘Psikolojik Destek Hattı’nı Devreye Soktu
Koronavirüs (Covid-19) pandemisi kapsamında ilçe genelinde etkin çalışmalarına aralıksız devam eden Kartal Belediyesi, salgın dolayısıyla vatandaşların; panik, kaygı ve stres gibi duygular ile başa çıkabilmeleri ve psikolojilerini güçlü tutabilmeleri amacıyla “Psikolojik Destek ve Danışmanlık” hattını devreye soktu. Kartal Belediyesi’nin “Yalnız Değilsiniz” sloganıyla başlattığı hizmet kapsamında uzman psikolog ve pedagoglar, her yaştan Kartallı vatandaşa psikolojik destek sağlayacak. Psikolojik Destek ve Danışmanlık hattı, 444 4 578 numarası üzerinden hafta içi her gün 09.00 ile 16.30 saatleri arasında hizmet verecek.