kagithane-belediyesi-covid-19-a-karsi-tedbirlerini-aldi

KAĞITHANE BELEDİYESİ COVİD-19’A KARŞI TEDBİRLERİNİ ALDI

Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) vakalarının görülmesinin ardından Kağıthane Belediyesi tarafından salgınla mücadele için başlatılan çalışmalar gün geçtikçe artarak devam ediyor.

Türkiye´de yeni tip koronavirüsü vakaları artarken, Kağıthane Belediyesi vatandaşları korumak için çalışmalarını sürdürüyor. İlk vakanın açıklandığı günden bu yana parklar, bahçeler, camiler ve vatandaşların sıklıkla kullandığı yerler ilaçlanırken vatandaşların da evlerinde kalmaları için çalışmalar devam ediyor.

Kağıthane Belediyesi Hasta ve Yaşlılara Yardım için Özel Ekip Kurdu
Koronavirüs hastalığının daha çok risk oluşturduğu yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşların ihtiyaçları Kağıthane'de Belediyesi ve Kaymakamlık tarafından karşılanıyor. Kağıthane Belediyesi ve Kaymakamlık Vefa Sosyal Destek Grubu’na bağlı ekipler tarafından yaşlı ve kronik hastalığı olan vatandaşlara erzak ve her gün sıcak yemek yardımı yapılıyor. Yardımlar vatandaşların evlerine kadar ulaştırılıyor. Erzak yardımının yanı sıra ambulans hizmeti ve günlük market ihtiyaçlarının giderilmesinde de belediye ekipleri yaşlı ve kronik hastalığı bulunan vatandaşlara destek oluyor.

Sağlık Kurumlarında Salgın Önlemi
Kağıthane Belediyesi gerek vatandaşları gerekse sağlık çalışanlarını salgın hastalıktan korumak amacıyla özel bir ekip oluşturdu. Oluşturulan bu özel ekip her gün ilçedeki hastane ve sağlık ocaklarında detaylı temizlik ve dezenfekte çalışması yapıyor.

Sokaklar Boş Kalsa da Hayvanlar Aç Kalmıyor
Kağıthane Belediyesi'ne bağlı ekipler her gün ilçedeki 150 farklı noktaya mama ve su bırakıyor. Sokak hayvanlarının yaşadığı kulübeler de ekiplerce düzenli olarak yıkanarak temizleniyor. Belediye ekipleri son bir ayda 2 bin 200 kg mama dağıtımı yaptı.

Sosyal Denge Sözleşmesinde Korona Tedbiri
Kağıthane Belediyesi'nde çalışan memurların haklarında iyileştirme yapılmasını öngören Sosyal Denge Sözleşmesi, koronavirüsü tedbirleri kapsamında video konferans yöntemiyle imzalandı. Kağıthane Belediye Başkanı Mevlüt Öztekin, Belediye ve Özel İdare Çalışanları Birliği Sendikası (BEMBİRSEN)  Genel Başkanı Levent Uslu ile gerçekleştirdiği video konferansta, taraflar karşılıklı olarak Sosyal Denge Sözleşmesi’ni imzaladı. Sözleşme, belediyede çalışan memurların haklarında iyileştirme yapılmasını kapsıyor.