ibb-askida-fatura-uygulamasini-hayata-gecirdi

İBB "ASKIDA FATURA" UYGULAMASINI HAYATA GEÇİRDİ

İBB koronavirüsü salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan yurttaşlar için “askıda fatura” uygulaması başlattı. Bu uygulama kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerin ödeme zorluğu çektiği, İSKİ ile İGDAŞ'a ait su ve doğalgaz faturaları ödeniyor.

İBB’nin ekonomik sıkıntı içindeki İstanbullular için başlattığı “Askıda Fatura” uygulamasında ödeme sistemi açıldı. Askıda Fatura uygulamasında son duruma göre hayırseverler, 52 bin 598 ihtiyaç sahibinin 6 milyon 630 bin 749 TL'lik faturasını ödedi.

ASKIDA BAŞVURU BAŞVURUSU NASIL YAPILIR?

-Askıda fatura başvurusu için askidafatura.ibb.gov.tr sayfasına giriş yapıyorsunuz.

-Ardından sayfadaki “ASKIDA FATURA BIRAK” butonuna tıklıyorsunuz.

-Karşınıza çıkan sayfada kişisel bilgileri doldurup “ASKIDA FATURA BIRAK” butonuna tıklıyorsunuz.
 

ASKIDA FATURA UYGULAMASI NASIL KULLANILACAK?

İBB tarafından ihtiyaç sahibi olduğu tespit edilmiş aileler, İBB’nin internet sitesine giriş yapacak. Karşısına çıkacak olan, ‘Askıda Fatura’ uygulamasına tıklayacak; İBB kuruluşları olan İSKİ ve İGDAŞ’a ait su ve doğalgaz faturalarının bilgisini buraya yazacak. Fatura ödeyerek hayır yapmak isteyenler de su için farklı fiyat aralığında, gaz için farklı fiyat aralığında fatura ödeme tercihinde bulunabilecek. Kampanya ile ilgili tüm ayrıntılara, ibb.gov.tr adresinden girilerek Askıda Fatura uygulamasından ulaşılabilecek.