gemlik-belediyesi-nin-koronavirus-mesaisi-suruyor

GEMLİK BELEDİYESİ’NİN KORONAVİRÜS MESAİSİ SÜRÜYOR

Gemlik Belediyesi koronavirüs nedeniyle dezenfektan ve bilinçlendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. 20 binden fazla bilgilendirme broşürü hazırlayan Gemlik Belediyesi, zabıta ve diğer personelin çalışmaları ile cami çıkışları, pazar yerleri, okul önleri ve esnafa bu broşürleri dağıttı, belediyenin ortak kullanım alanları ayrıntılı olarak temizlendi.

0-12 AY ARASINDAKİ BEBEKLERE MAMA DESTEĞİ
Gemlik Belediyesi, İçinde temel gıda maddelerinin bulunduğu erzak yardımının yanı sıra yeni doğan bebekleri de unutmayarak mama desteğine başladı. Gemlik Belediyesi Sosyal Yardım İşleri Müdürlüğü ekipleri, temin ettikleri 0, 6 ve 12 aylık bebeklere yönelik hazır üç farklı türdeki mamaları ailelere teslim ediyor. Mamaları, talepte bulunan ailelere erzak paketleri ile birlikte veriliyor.

ÖDEMELER İNTERNET ÜZERİNDEN YAPILIYOR
İsteyen Gemlikliler belediyeye ait tüm ödemelerini https://ebelediye.gemlik.bel.tr/ bağlantısından ya da Gemlik Belediyesi Halk Bankası TR68 0001 2009 2800 0007 0000 10 IBAN hesabına internet bankacılığı üzerinden gerçekleştirebilecek. Vezneler ise aynı şekilde çalışmaya devam edecek.

MUHTARLIKLARA MASKE DAĞITIMI GERÇEKLEŞTİRİLDİ
Yaklaşık 100 bin maskeyi sokak sokak ilçe halkı ile buluşturan Gemlik Belediyesi, koronavirüs salgınının düşüş seyri gösterdiği bu günlerde maske ihtiyacını karşılayacak adımlar atmaya devam ediyor. İlçe merkezindeki dağıtımlara ulaşamayan çevre mahallelerdeki Gemlikliler için maske temin eden Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, uzak muhtarlıklardan sonra merkez mahallelere de takviye çalışmalarına devam etti. Bu kapsamda mahallelilere ücretsiz olarak teslim edilmek üzere binlerce maske çeşitli muhtarlıklara bırakılmaya başlandı.

SOKAK HAYVANLARINA MAMA DESTEĞİ DEVAM EDİYOR
Gemlik Belediyesi, restoran ve kafelerin kapanmasıyla beslenmekte zorluk yaşayan kedi ve köpekler için çalışmalara hız verdi. Gemlik’in çeşitli noktalarına zararsız malzemeden dayanıklı mama odakları, kedi evleri ve köpek kulübeleri yerleştiren, rehabilitasyon merkezinde pek çok hayvanın tedavisine devam eden Gemlik Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü ekipleri, düzenli olarak belirlenen noktalarda mama takviyesi yapmaya devam ediyor.