gaziosmanpasa-belediyesi-covid-19-salgini-kapsaminda-calismalarina-devam-ediyor

GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ COVİD-19 SALGINI KAPSAMINDA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada baş gösteren koronavirüse karşı mücadele eden Gaziosmanpaşa Belediyesi, virüs salgınına karşı çalışmalarına ara vermiyor.

Evden Çıkamayan Yaşlılara Erzak Yardımı Yapılıyor
Tek başına yaşayan ve ihtiyaçlarını karşılayacak yakını bulunmayan 65 yaş üstü ile kronik rahatsızlığı bulunan vatandaşlar için Gaziosmanpaşa Kaymakamlığı 'Vefa İletişim Merkezi' uygulamasını hayata geçirdi. Bu sayede yaşlı bireylerin sadece bir telefon ile erzak ihtiyaçlarının karşılanmasının yanı sıra, ihtiyaç sahiplerine Gaziosmanpaşa Belediyesi tarafından sıcak yemek de götürülüyor.  Öte yandan belediye ekipleri gittikleri evleri, koronavirüse karşı dezenfekte ediyor.

65 Yaş Üstü Vatandaşların Çöpleri Toplanıyor
Gaziosmanpaşa Belediyesi, koronavirüs risk grubunda olan ve sokağa çıkamayan 65 yaş üstü vatandaşların hayatını kolaylaştırmak için sunduğu hizmetlere bir yenisini daha ekledi. Bu kapsamda temizlik işleri müdürlüğü ekipleri, “Çöp Taksi” hizmeti ile ilçedeki 65 yaş üstü vatandaşların çöplerini günlük olarak kapılarından almak için çalışma başlattı. 65 yaş üstü vatandaşlar, çağrı merkezi veya WhatsApp iletişim hattı üzerinden belediyeye ulaştığı andan itibaren temizlik işleri müdürlüğü ekipleri harekete geçerek, ilçedeki 65 yaş üstü vatandaşların çöplerini günlük olarak kapılarından alıyor.

Yüz Koruyucu Siperlik Maske Üretimine Başlandı
Gaziosmanpaşa belediyesi ilk olarak Çin'de ortaya çıkan ve bütün dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) pandemisi ile mücadele kapsamında sağlık çalışanları için yüz koruyucu siperlik maske üretimine başladı. Sağlık çalışanlarını virüsten korunmak için en önemli ihtiyaçlarından olan siperlik maskeler, Gaziosmanpaşa Gençlik merkezindeki 3D yazıcılar ile üretiliyor. Yüz koruyucu siperlik maskeler ücretsiz olarak, ilçedeki sağlık kuruluşlarında çalışan sağlık çalışanlarına verilecek.

Zabıta Ekipleri Denetimleri Artırdı
Gaziosmanpaşa Belediyesi koronavirüs nedeniyle talebin arttığı hijyen ürünlerinde yapılan fiyat artışının önüne geçmek için işletmelere denetim yaptı. Koronavirüs salgınının Türkiye'de görülmesinin ardından özellikle hijyen ve gıda ürünlerinde yüksek fiyat artışının önüne geçmek amacıyla Gaziosmanpaşa Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri ilçe genelindeki marketlerde denetimler gerçekleştirdi.