eyupsultan-belediyesi-ekiplerinin-korona-mesaisi-devam-ediyor

Eyüpsultan Belediyesi Ekiplerinin ‘Korona’ Mesaisi Devam Ediyor

Eyüpsultan Belediyesi, küresel çapta bir krize yol açan, tüm dünyada vaka sayısı artan Koronavirüse karşı bir dizi tedbirler alırken, vatandaşların bu süreçte mağdur olmaması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Eyüpsultan Belediyesi, her yıl Ramazan ayında ihtiyaç sahibi ailelere yönelik verildiği gıda kolisi desteğini, salgın nedeniyle erken bir tarihe aldı. Koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma kısıtlaması bulunan ve ihtiyaç sahibi ailelere temel gıda malzemelerinin bulunduğu 10 bin adet kolinin dağıtımına başladı.

Dezenfeksiyon Çalışmaları Aralıksız Devam Ediyor
Eyüpsultan Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü, Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri ve özel olarak kurulan dezenfeksiyon ekibi, hafta içi ve hafta sonu mesai kavramı olmaksızın gece gündüz demeden çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

Her Gün 300 Aileye Sıcak Yemek Dağıtılıyor
Rutin olarak her gün ihtiyaç sahibi vatandaşlara sıcak yemek dağıtımı gerçekleştiren Eyüpsultan Belediyesi Sosyal Destek Hizmetler Müdürlüğü, bu zor günlerde sadece ihtiyaç sahibi ailelere değil, sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş ve üstü vatandaşlardan gelen talepleri de geri çevirmiyor. İlçede her gün 300 aileye sıcak yemek ulaştıran ekipler her eve 3 çeşit sıcak yemek bırakıyor.

Online Psikolojik Destek Hizmeti Veriliyor
Eyüpsultan Belediyesi, koronavirüs nedeniyle evinden çıkamayan vatandaşların kaliteli zaman geçirmesi ve bilgilendirmeleri amacıyla sosyal medya üzerinden interaktif yayınlar gerçekleştiriyor. Bu hizmetlerden birisi de Facebook hesaplarından yayınlanan Online Psikolojik Destek. Beden sağlığı kadar ruh sağlığının da güçlü tutulması gereken bu zor günlerde Eyüpsultan Aile Danışmanlık ve Eğitim Merkezi’nin (ESADEM) uzman psikologları her Perşembe Facebook üzerinden vatandaşlardan gelen soruları yanıtlıyor. Ayrıca günün bazı saatlerinde Instagram üzerinden gerçekleştirilecek canlı yayınlarla koronovirüs kaygısıyla ortaya çıkabilecek panik atak, fobi, stres, uykusuzluk, yeme sorunları, korku gibi birçok konuda vatandaşlar bilgilendiriliyor.

Görsel Galeri