esenler-de-koronavirus-onlemleri

ESENLER’ DE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ

Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner İşleri Şefliği, Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınına karşı, Esener’deki okullar, camiler, kültür merkezleri, kütüphaneler, sosyal tesisler ve kamu binalarında temizlik ve dezenfekte işlemleri düzenli olarak yapılıyor.

Veteriner İşleri Şefliği ’ne bağlı ekipler, salgın hastalıklara en rahat zemin hazırlayabilecek ortam olan, ortak kullanım alanlarının temizlik ve dezenfektelerini yapıyor ve vatandaşları Sağlık Bakanlığı’nca belirlenen kurallara uymaları konusunda uyarıyor. Yapılan çalışmalarda; bakterilere ve virüslere karşı tam etkili dezenfeksiyon bileşenleri koruyucu ve önleyici olarak kullanılıyor.

İşletmelerde Korona Virüs Denetimi Gerçekleştiriliyor
Ekipler, İçişleri Bakanlığı’nın 81 ilin valiliklerine gönderdiği yeni alınacak korona virüs tedbirlerine ilişkin genelge kapsamında, faaliyetlerini durdurması gereken işletmeleri kontrol ediyor. Zabıta ekipleri, aynı zamanda ilçede faaliyet gösteren yeme-içme işletmelerinin hijyen ve temizlik kurallarına uygunluğunu da denetliyor.

Kültür Sanat Etkinlikleri Şehir Ekranı Tv’de
Yeni tip Koronavirüsten (Kovid-19) etkilenen ülkelerde kamusal ve sosyal hayata yönelik kısıtlamalar sebebiyle kültür sanat dünyasındaki birçok faaliyet de durma aşamasına ulaştı. Türkiye’de salgına karşı #evdekal etiketiyle başlatılan kampanyaya destek amacıyla evden takip edilebilecek birçok etkinlik, sanatseverlerin beğenisine sunuluyor. Bu kapsamda Esenler Belediyesi de kültürel etkinliklerini, Şehir Ekranı TV üzerinden dijital ortamda izleyicisine ulaştırıyor.

Görsel Galeri