• kamu-kurumlarina-salgin-ve-hijyen-egitimi

  KAMU KURUMLARINA SALGIN VE HİJYEN EĞİTİMİ27.07.2020

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs salgını tedbirleri kapsamında hijyen eğitimi veriyor. Bu kapsamda Derince İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde görevli hizmetli personele eğitim verildi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • berber-kuafor-ve-guzellik-salonu-calisanlarina-covid-19-egitimi

  BERBER, KUAFÖR VE GÜZELLİK SALONU ÇALIŞANLARINA COVİD-19 EĞİTİMİ07.07.2020

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi berber, kuaför ve güzellik salonlarında alınması gereken tedbirlere yönelik işletme sahibi ve personeline eğitim verdi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • trafik-lambalarinda-maske-farkindaligi

  TRAFİK LAMBALARINDA MASKE FARKINDALIĞI03.07.2020

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi Trafik Şube Müdürlüğü ekipleri yeni normalleşme döneminde dikkat çeken çalışmalarına devam ediyor. Araç ve yaya yoğunluğunun fazla olduğu muhtelif yerlerdeki trafik lambalarına ‘Maske Tak’ sloganını yerleştirerek farkındalık oluşturulması amaçlandı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • istka-dan-ibb-nin-uc-projesine-destek

  İSTKA’DAN İBB’NİN ÜÇ PROJESİNE DESTEK15.06.2020

  Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden İGDAŞ, İSBAK AŞ ve BİMTAŞ, İstanbul Kalkınma Ajansı’nın (İSTKA) Covid-19 İle Mücadele ve Dayanıklılık Programı kapsamında, destek almaya hak kazandı. İSTKA, kamu kurumları, özel sektör ve sivil toplum kuruluşlarından ilk etapta on iki projeyi, virüsün yayılmasını önleyecek, ülke ekonomisine etkilerini azaltacak yenilikçi uygulamalar olarak değerlendirildi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • pandemi-nedeni-ile-ciftcinin-satamadigi-urunu-ibb-alacak

  PANDEMİ NEDENİ İLE ÇİFTÇİNİN SATAMADIĞI ÜRÜNÜ İBB ALACAK08.06.2020

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınında halkın gıda ihtiyacını karşılamak ve çiftçiye destek olmak için üretim seferberliği başlattı. Belediye, çiftçinin satamadığı ürününü hal fiyatı üzerinden satın alacak. Alınan ürünler ihtiyaç sahibi ailelere dağıtılacak.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • ibb-sehir-tiyatrolari-haziran-da-da-cevrimici

  İBB ŞEHİR TİYATROLARI HAZİRAN’DA DA ÇEVRİMİÇİ03.06.2020

  İBB Şehir Tiyatroları, kültür-sanat etkinliklerini sanatseverlere online olarak ulaştırmaya Haziran’da da devam ediyor. Geçmişte sahnelenen büyük beğeni ve alkış toplamış oyunlardan sekizi, İBB Şehir Tiyatroları Youtube adresinde sanatseverlerle buluşuyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • adapazari-nda-salgin-onlemleri-devam-ediyor

  ADAPAZARI’NDA SALGIN ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR15.06.2020

  Adapazarı Belediyesi, tüm dünyayı saran yeni tip koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı önlemlerini sürdürüyor. Sağlık Bakanlığı kurallarına uygun şekilde sık aralıklarla dezenfekte işlemi gerçekleştirilirken, insan sirkülasyonunun yoğun olduğu yerlerde kontrol çalışmaları devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • gemlik-belediyesi-nin-koronavirus-mesaisi-suruyor

  GEMLİK BELEDİYESİ’NİN KORONAVİRÜS MESAİSİ SÜRÜYOR29.05.2020

  Gemlik Belediyesi koronavirüs nedeniyle dezenfektan ve bilinçlendirme çalışmalarını aralıksız olarak sürdürüyor. 20 binden fazla bilgilendirme broşürü hazırlayan Gemlik Belediyesi, zabıta ve diğer personelin çalışmaları ile cami çıkışları, pazar yerleri, okul önleri ve esnafa bu broşürleri dağıttı, belediyenin ortak kullanım alanları ayrıntılı olarak temizlendi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • ibb-den-parklara-sosyal-mesafe-halkalari

  İBB’DEN PARKLARA SOSYAL MESAFE HALKALARI27.05.2020

  İBB, koronavirüs ile mücadelenin normalleşme evresinde, parkları ziyaret eden herkesin sosyal mesafe kurallarını anımsaması ve koruması için sosyal mesafe halkaları çizdi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • nilufer-de-isitme-engelliler-ve-cocuklara-ozel-maske-uretiliyor

  NİLÜFER’DE İŞİTME ENGELLİLER VE ÇOCUKLARA ÖZEL MASKE ÜRETİLİYOR27.05.2020

  Nilüfer Belediyesi maske üretim atölyesinde yeni tip koronavirüs (COVID-19) önlemleri kapsamında işitme engelliler ve çocuklara özel maskeler üretiyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • canakkale-belediyesi-salgin-riskine-karsi-calismalarini-surduruyor

  ÇANAKKALE BELEDİYESİ SALGIN RİSKİNE KARŞI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR22.05.2020

  Çanakkale Belediyesi, tüm dünyayı etkisi alan koronavirüs (Covid-19) salgın hastalığına ilişkin, ülkemizde ilk vakanın açıklanmasının hemen ardından hızlı bir şekilde başlattığı çalışmalarını sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • bagcilar-belediyesi-pandemi-doneminde-online-hizmet-vermeye-devam-ediyor

  BAĞCILAR BELEDİYESİ PANDEMİ DÖNEMİNDE ONLİNE HİZMET VERMEYE DEVAM EDİYOR 21.05.2020

  Covid-19 salgını nedeniyle Bağcılar Belediyesi, eğitimden kültür faaliyetlerine; vergi ödemelerinden yardım başvurularına ve hayvan sahiplendirme işlemlerine kadar belediyenin tüm hizmetlerini online ortama taşıyarak vatandaşların işlerini evden çıkmadan yapma imkanı sunuyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sultanbeyli-belediyesi-genclik-merkezlerinde-dijital-donem

  SULTANBEYLİ BELEDİYESİ GENÇLİK MERKEZLERİNDE DİJİTAL DÖNEM 21.05.2020

  Koronavirüs sebebiyle Sultanbeyli Belediyesi bünyesinde hizmet veren gençlik merkezleri, hobi, bilim ve teknoloji eğitimlerine online olarak devam ediyor. Öğrenciler, sugem.net adresine giriş yaparak online olarak dersleri takip ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • beyoglu-belediyesi-ve-konsoloslardan-koronaviruse-karsi-ortak-mucadele-cagrisi

  BEYOĞLU BELEDİYESİ VE KONSOLOSLARDAN KORONAVİRÜSE KARŞI ORTAK MÜCADELE ÇAĞRISI20.05.2020

  Covid-19 pandemisi küresel bir sorun olarak dünyanın her bölgesini etkilemeye devam ediyor. Sorunun yeniliği; dünyanın en gelişmiş ülkelerini bile “savunmasız” bir pozisyona sokarken salgından kaynaklanan olumsuzluklarla mücadelede uluslararası dayanışma ve iş birliğinin gerekliliğini de gözler önüne seriyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kadikoy-akademi-den-korona-sonrasi-dunya-raporu

  KADIKÖY AKADEMİ’DEN KORONA SONRASI DÜNYA RAPORU20.05.2020

  Kadıköy Belediyesi’nin kent araştırmaları alanında yerel yönetim ve akademi ile birlikte ortak politika geliştirmek üzere kurduğu Kadıköy Akademi, yeni koronavirüs salgını sürecinde dünya kentlerinde yapılan uygulamaları inceledi. Korona salgını sonrasında şekillenecek kentsel düzenlemelerde yayalaşma ve bisiklet kullanımına yönelik teşvikler dikkat çekiyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • beylikduzu-belediyesinde-dijital-kutuphane-donemi

  BEYLİKDÜZÜ BELEDİYESİNDE DİJİTAL KÜTÜPHANE DÖNEMİ18.05.2020

  Türkçe Dijital Kütüphane ve Yordam Bilgi Teknolojileri ile işbirliği yapan Beylikdüzü Belediyesi, e-kütüphane hizmetiyle kitapseverlere ev ortamında, binlerce kitaba erişim imkanı sağlıyor. Vatandaşların koronavirüs salgını sürecinde bilgiye erişimine olanak sağlayan uygulamayla evde kalan bireyler nitelikli zaman geçirebilecek.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • salgin-nedeni-ile-colyak-hastalarina-glutensiz-gida-destegi-verildi

  SALGIN NEDENİ İLE ÇÖLYAK HASTALARINA GLUTENSİZ GIDA DESTEĞİ VERİLDİ12.05.2020

  Sultangazi Belediyesi, ilçedeki çölyak hastaları için glutensiz gıda kolileri hazırladı. Glutensiz ekmek ve tatlı malzemelerinin konulduğu koliler ilçe genelindeki çölyak hastalarına dağıtılmaya başlandı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • ibb-askida-fatura-uygulamasini-hayata-gecirdi

  İBB "ASKIDA FATURA" UYGULAMASINI HAYATA GEÇİRDİ07.05.2020

  İBB koronavirüsü salgını nedeniyle ekonomik sıkıntı yaşayan yurttaşlar için “askıda fatura” uygulaması başlattı. Bu uygulama kapsamında ihtiyaç sahibi olan ailelerin ödeme zorluğu çektiği, İSKİ ile İGDAŞ'a ait su ve doğalgaz faturaları ödeniyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • evdekal-atolyeleri-ogretirken-eglendiriyor

  ‘EvdeKal Atölyeleri’ öğretirken eğlendiriyor07.05.2020

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı’na bağlı olarak hizmet veren Bilim Merkezi ve SEKA Kâğıt Müzesi, koronavirüs (Covid-19) ile mücadelenin başından bu yana bilim ve sanatseverlere ulaşmaya devam ediyor. Sosyal medya üzerinden gerçekleştirilen ‘EvdeKal Atölyeleri’ ile birçok eğlenceli ve öğretici çalışma, 7’den 70’e tüm vatandaşlarla buluşturuluyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kucukcekmece-de-koronavirus-seferberligi-devam-ediyor

  KÜÇÜKÇEKMECE’DE KORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİ DEVAM EDİYOR05.05.2020

  Küçükçekmece Belediyesi, koronavirüs önlemleri kapsamında karantina döneminde evlerinden çıkması yasaklanan ve ihtiyaç sahibi olan vatandaşların taleplerini karşılıksız bırakmıyor. İlçede, son bir hafta içerisinde yardıma ihtiyacı olanlara 5 bin 354 koli gıda yardımı yapılırken, iletişim merkezine gelen 33 bin 239 çağrı yanıtlanarak, vatandaşların talepleri karşılandı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • tramvay-ve-otobuslerde-sosyal-mesafe-uygulamasi

  TRAMVAY VE OTOBÜSLERDE SOSYAL MESAFE UYGULAMASI04.05.2020

  Kocaeli Büyükşehir Belediyesi iştiraklerinden UlaşımPark, tüm otobüs ve tramvaylarda sosyal mesafe uyarıcı etiketleri uygulamasını hayata geçirdi. Bu uygulama ile yolcuların, otobüs ve tramvaylarda az kapasiteyle sağlıklı ulaşım gerçekleştirmesi amaçlanıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • osmangazi-de-koronavirus-seferberligi

  OSMANGAZİ’DE KORONAVİRÜS SEFERBERLİĞİ30.04.2020

  Osmangazi Belediyesi, koronavirüse karşı başlatılan mücadele kapsamında vatandaşların ortak kullanım alanları olan pazar yerleri, parklar ve meydanlarda gerekli tedbirleri alıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • maltepe-belediyesinin-korona-ile-mucadele-tedbirleri

  MALTEPE BELEDİYESİNİN KORONA İLE MÜCADELE TEDBİRLERİ 30.04.2020

  Maltepe Belediyesi koronavirüsle mücadele kapsamında günlük yaşamın olabildiğince normal akışında seyretmesi için temizlik, dezenfekte çalışmalarının yanı sıra eğitim, kültür sanat ve sosyal hizmetler alanlarında da ilçe sakinlerinin ihtiyaçlarını gidermeye çalışıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • erenler-belediyesi-salgin-kapsamindaki-calismalarina-devam-ediyor

  ERENLER BELEDİYESİ SALGIN KAPSAMINDAKİ ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR29.04.2020

  Erenler Belediyesi, Temizlik İşleri Müdürlüğüne bağlı ekipler koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında ilçedeki 65 yaş ve üstü, desteğe ihtiyacı olan vatandaşların evlerinde Sağlık Bakanlığı Bilim Kurulu'nca belirlenen şekilde dezenfekte çalışmalarına devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • saski-islemleri-e-devlet-uzerinden-yapilabilecek

  SASKİ İŞLEMLERİ E-DEVLET ÜZERİNDEN YAPILABİLECEK29.04.2020

  Sakarya Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem Yüce, SASKİ vezne ve şubelerinde yapılan tüm işlemlerin e-devlet üzerinden yapılabileceğini bildirdi.Yüce, Afet Koordinasyon Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, vatandaşların kurum ile temasını sıfıra indiren ve sosyal izolasyona tam uyum sağlayan çalışmayı tanıttı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • iksv-den-covid-19-un-kultur-uzerindeki-etkilerine-iliskin-bir-metin

  İKSV’DEN COVID-19’UN KÜLTÜR ÜZERİNDEKİ ETKİLERİNE İLİŞKİN BİR METİN28.04.2020

  İKSV kültür politikaları çalışmaları kapsamında Pandemi Sırasında Kültür-Sanatın Birleştirici Gücü ve Alanın İhtiyaçları başlıklı bir politika metni yayımladı. Koronavirüs salgını koşullarında kültür-sanatın toplumsal rolünü vurgulayan metinde, farklı ülkelerde yaratıcı sektörleri destekleyen tedbirler özetleniyor, Türkiye’de kültürel alanda kamu desteğine ilişkin mevcut durum değerlendiriliyor ve öneriler sunuluyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • istanbulun-nisan-ayi-hava-kalitesinde-yuzde-28-6-iyilesme-oldu

  İSTANBUL'UN NİSAN AYI HAVA KALİTESİNDE YÜZDE 28,6 İYİLEŞME OLDU23.04.2020

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi İstatistik Ofisi, Nisan 2020 İstanbul Çevre Bülteni’ni yayınladı. Bültende, İstanbul’a ilişkin hava kalitesi, su, çevre yönetimi, temizlik, çöp gazından elektrik üretimi ve doğalgaz istatistikleri yer aldı. İstanbul’da, Nisan ayında, hava kalitesinde yüzde 28,6 iyileşme görüldü.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kocaeli-ye-250-yatakli-yogun-bakim-uniteli-hastane-yapilacak

  KOCAELİ’YE 250 YATAKLI YOĞUN BAKIM ÜNİTELİ HASTANE YAPILACAK23.04.2020

  Kocaeli'de, yeni tip koronavirüs ile mücadele kapsamında tebdir amaçlı 250 yatak kapasiteli sahra hastanesi kurulacak.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • iswa-uluslararasi-kati-atik-birligi-covid-19-pandemi-tavsiyeleri

  ISWA ULUSLARARASI KATI ATIK BİRLİĞİ COVİD-19 PANDEMİ TAVSİYELERİ22.04.2020

  ISWA tarafından Covid-19 sürecinde atık yönetimine ilişkin profesyonellere ve yerel yönetimlere yönelik bazı tavsiyeler yayınlandı. Uluslararası Katı Atık Yönetimi Birliği (ISWA - International Solid Waste Association) tarafından hazırlanan “Waste Management During the Covid-19 Pandemic / ISWA Recommendations” başlıklı belge, Türkiye’de daha fazla ilgilinin istifade etmesini sağlamak amacıyla Marmara Belediyeler Birliği Çevre Yönetimi Koordinatörlüğü tarafından İngilizce’den Türkçe’ye çevirisi gerçekleştirilerek hazırlandı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • belediye-atik-yonetimi-ve-covid-19

  BELEDİYE ATIK YÖNETİMİ VE COVID-1921.04.2020

  COVID-19 salgını, belediye atık yönetimi uygulamaları ve prosedürleri (çalışanlar için güvenlik ve sağlık önlemleri, atık arıtma gereksinimleri, atık sektörü için koronavirüse ilişkin genel prosedürler) ile ilgili birtakım soruları ortaya çıkarmakta ve zorlukları da beraberinde getirmektedir.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • cevre-yonetimi-kapsaminda-genelge-ve-resmi-yazilar

  ÇEVRE YÖNETİMİ KAPSAMINDA GENELGE VE RESMİ YAZILAR21.04.2020

  Belediyelerimizin doğrudan muhatap kabul edildiği Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından ilan edilen genelgeler ilan edildikleri tarihe göre günümüze kadar sırlanmış şekilde ekte bulabilirsiniz. Bunun yanında İstanbul’daki İl Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü ve İl Sağlık Müdürlüğü tarafından Covid-19 ile ilgili çevre yönetimi tedbirleri kapsamında belediyelere gönderdiği bazı resmi yazılara ekten ulaşabilirsiniz.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • balikesir-buyuksehir-belediyesi-covid-19-tedbirlerini-artirdi

  BALIKESİR BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD-19 TEDBİRLERİNİ ARTIRDI21.04.2020

  Koronavirüs salgını nedeni ile il genelinde yoğun bir çalışma sürdüren Balıkesir Büyükşehir Belediyesi, bir yandan dezenfekte uygulamalarına devam ederken bir yandan da ihtiyaç sahibi vatandaşlara yardımlarını sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • ibb-nin-23-nisan-etkinlikleri-bu-yil-dijital-ortamda-kutlaniyor

  İBB’NİN 23 NİSAN ETKİNLİKLERİ BU YIL DİJİTAL ORTAMDA KUTLANIYOR21.04.2020

  İBB, 23 Nisan kutlamalarının 100. yıla yakışır coşkuyla gerçekleşmesi için hem eğlendiren hem de bilgilendiren pek çok etkinliği çocuklarla buluşturacak. 21 Nisan saat 14.00’de çocuk oyunu ‘Pollyanna’ ile başlayacak gösterimler; opera, tiyatro, film gösterimi, konser ve yarışmalarla devam edecek. İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu, İBB ve İBB TV sosyal medya hesaplarından Ulusal Çocuk Besteciler Yarışması’ndaki 25 finalist arasından kazananları, 23 Nisan saat 18.00’de canlı yayında duyuracak.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sultangazi-egitime-destek-akademisi-seda-nden-online-egitim

  SULTANGAZİ EĞİTİME DESTEK AKADEMİSİ (SEDA)’NDEN ONLİNE EĞİTİM21.04.2020

  Öğrencileri LGS ve YKS’ye ücretsiz olarak hazırlayan Sultangazi Eğitime Destek Akademisi (SEDA), koronavirüs sebebiyle eğitimlere online olarak devam ediyor. Öğrencilere haftanın 4 gün canlı yayınla ders anlatılırken, diğer üç günde de deneme sınavı yapılıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • karantina-sokaklarina-sakarya-destegi

  KARANTİNA SOKAKLARINA SAKARYA DESTEĞİ20.04.2020

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs ile mücadele kapsamında karantina altına alınan sokaklardaki vatandaşlara destekler sunmaya devam ediyor. Büyükşehir ekipleri karantina altındaki vatandaşlara hijyen malzemesi dolu temizlik kolisi ile vakitlerini değerlendirebilmelerine katkı sunacak kitapları bölgeye ulaştırdı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • gaziosmanpasa-belediyesi-covid-19-salgini-kapsaminda-calismalarina-devam-ediyor

  GAZİOSMANPAŞA BELEDİYESİ COVİD-19 SALGINI KAPSAMINDA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR17.04.2020

  Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada baş gösteren koronavirüse karşı mücadele eden Gaziosmanpaşa Belediyesi, virüs salgınına karşı çalışmalarına ara vermiyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • bursa-buyuksehir-belediyesi-salgina-karsi-teyakkuzda

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ SALGINA KARŞI TEYAKKUZDA17.04.2020

  Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede dünyanın pek çok ülkesinde ölümlere yol açan koronavirüsüne karşı toplu ulaşım araçlarını nanoteknolojiyle dezenfekte eden Bursa Büyükşehir Belediyesi, oluşturduğu özel ekiple selatin camileri, sosyal tesisler ve farklı kamu kurumlarında da ilaçlama çalışmalarını kesintisiz sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • termal-belediyesi-koronaviruse-karsi-faaliyetlerini-surduruyor

  TERMAL BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI FAALİYETLERİNİ SÜRDÜRÜYOR17.04.2020

  Termal Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili önlemlerini arttırdı. Alınan önlemler kapsamında, ilçede bulunan market, durak, şarküteri, kamu yerlerinin giriş çıkış alanları ile ortak geçiş alanları belediye ekipleri tarafından dezenfekte ediliyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • osmaneli-belediyesi-urettigi-maskeleri-dagitmaya-devam-ediyor

  OSMANELİ BELEDİYESİ ÜRETTİĞİ MASKELERİ DAĞITMAYA DEVAM EDİYOR17.04.2020

  Bilecik'in Osmaneli ilçesinde koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında Sürekli Eğitim Merkezlerinde Kadın Girişimi Üretim ve İşletme Kooperatifi işbirliği ile ürettiği maskeleri vatandaşlara dağıtmaya devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kepsutta-virus-icin-calismalar-devam-ediyor

  KEPSUT'TA VİRÜS İÇİN ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR 16.04.2020

  Kepsut'ta Balıkesir Büyükşehir Belediyesi Meslek Edindirme Kursları (BALMEK)'nda dikiş-nakış kursu gören kadınlar koronavirüs salgını nedeniyle Kepsut Belediyesi adına maske üretiyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • nilufer-de-salgina-karsi-onlemler-artirildi

  NİLÜFER’DE SALGINA KARŞI ÖNLEMLER ARTIRILDI16.04.2020

  Tüm dünyada yayılan koronavirüs (COVID-19) hastalığının ülkemizde de görülmesi üzerine, Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan uyarıları dikkate alan Nilüfer Belediyesi, hastalığın yayılma riskine karşı bir dizi önlem aldı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kartal-belediyesinin-korona-ile-etkin-mucadelesi-devam-ediyor

  KARTAL BELEDİYESİNİN KORONA İLE ETKİN MÜCADELESİ DEVAM EDİYOR15.04.2020

  Kartal Belediyesi’nin koronavirüsüne karşı tüm ilçe genelinde yürüttüğü mücadele çalışmaları, aralıksız devam ediyor. Kartal’da yoğun olarak kullanılan; cadde, meydan ve kamusal alanların tamamı, titizlikle sürdürülen çalışmalar kapsamında önce yıkandı, ardından söz konusu bölgeler, görevli ekipler tarafından dezenfekte edildi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kagithane-belediyesi-covid-19-a-karsi-tedbirlerini-aldi

  KAĞITHANE BELEDİYESİ COVİD-19’A KARŞI TEDBİRLERİNİ ALDI15.04.2020

  Türkiye'de koronavirüs (Covid-19) vakalarının görülmesinin ardından Kağıthane Belediyesi tarafından salgınla mücadele için başlatılan çalışmalar gün geçtikçe artarak devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • cekmekoy-de-korona-virus-tedbirleri-kapsaminda-calismalar-devam-ediyor

  ÇEKMEKÖY’DE KORONA VİRÜS TEDBİRLERİ KAPSAMINDA ÇALIŞMALAR DEVAM EDİYOR15.04.2020

  Çekmeköy Belediyesi’ne bağlı ekipler koronavirüse karşı ilçede tedbirlerini almaya devam ediyor. Alanında uzman ekipler ilçedeki ibadethane, okul, kamu binaları, park ve bahçelerde dezenfekte çalışmaları yapıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • bilecik-belediyesi-covid-19-kapsaminda-aldigi-tedbirler-ile-gulumsetiyor

  Bilecik Belediyesi Covid-19 Kapsamında Aldığı Tedbirler ile Gülümsetiyor15.04.2020

  Bilecik Belediyesi ilgili birimlerin işbirliğiyle Covid19 (korona virüs) ile mücadele çalışmaları kapsamında şehrin birçok noktasında dezenfekte çalışması yapıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • corluda-korona-salginiyla-mucadele-hizla-devam-ediyor

  ÇORLU'DA KORONA SALGINIYLA MÜCADELE HIZLA DEVAM EDİYOR 15.04.2020

  Korona virüs bulaşıcı hastalığının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amaçlı tedbirler alan Çorlu Belediyesi, ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sultanbeyli-belediyesi-covid-19-ile-mucadele-faaliyetlerine-devam-ediyor

  SULTANBEYLİ BELEDİYESİ COVİD-19 İLE MÜCADELE FAALİYETLERİNE DEVAM EDİYOR 14.04.2020

  Koronavirüs tehlikesi yaşamı etkilemeye devam ederken yerel yönetimler tarafından alınan önlemler de artırılıyor. Sultanbeyli Belediyesi de COVİD-19 ile mücadele kapsamında bir dizi önlemler alarak virüsün yayılma riskinin önüne geçilmesini hedefliyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kandira-da-koronavirus-mucadelesi

  KANDIRA’DA KORONAVİRÜS MÜCADELESİ14.04.2020

  Kandıra Belediyesi, ülke genelinde alınan virüs önlemleri kapsamında ilçede temizlik çalışmaları başlattı. Ekipler insanların toplu halde kullandıkları ibadethaneler, resmi kurumlar, belediyenin tüm birimleri ve birçok yerde dezenfekte, temizleme ve ilaçlama çalışmalarını tamamladı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • gebze-belediyesi-koronaviruse-karsi-tedbirlerini-surduruyor

  GEBZE BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI TEDBİRLERİNİ SÜRDÜRÜYOR14.04.2020

  Gebze Belediyesi koronavirüse karşı belediye ekipleri dezenfekte ve hijyen çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • korona-salginina-karsi-bandirma-da-onlemler-artirildi

  KORONA SALGININA KARŞI BANDIRMA’DA ÖNLEMLER ARTIRILDI14.04.2020

  Bandırma Belediyesi, tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs ile ilgili önlemlerini arttırdı. Alınan önlemler kapsamında, Temizlik İşleri Müdürlüğü ekiplerince Cumhuriyet Meydanı, ana caddeler, parklar ve duraklarda dezenfektan uygulaması yapılıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • dayanisma-askisinin-ilk-gununde-85-koli-yardim

  DAYANIŞMA ASKISININ İLK GÜNÜNDE 85 KOLİ YARDIM14.04.2020

  Beylikdüzü Belediyesi’nin koronavirüs salgını sürecinde ihtiyaç sahibi vatandaşlar için ‘Beylikdüzü Tek Yürek’ diyerek başlattığı ‘Dayanışma Askısı’ kampanyası vatandaşlar tarafından büyük destek görmeye devam ediyor. Beylikdüzü’ndeki tüm marketlere yerleştirilen askılara komşuları için de erzak bırakan Beylikdüzü halkının yardımlarıyla ilk gün toplamda 85 kolilik kumanya hazırlandı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • zeytinburnu-belediyesi-covid-19-kapsaminda-calismalara-devam-ediyor

  ZEYTİNBURNU BELEDİYESİ COVİD-19 KAPSAMINDA ÇALIŞMALARA DEVAM EDİYOR 13.04.2020

  13 Mart tarihinde ülkede görülen ilk vakadan itibaren koronavirüsle mücadele konusunda sıkı tedbirler alan ve belediyenin tüm sosyal aktivitelerini iptal ederek özellikle dezenfekte ve temizlik konusunda 7/24 süren hummalı bir çalışma yürüten Zeytinburnu Belediyesi salgına karşı önlemlerini sıkılaştırdı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • siz-evde-kalin-beyoglu-belediyesi-size-gelsin

  SİZ EVDE KALIN BEYOĞLU BELEDİYESİ SİZE GELSİN13.04.2020

  Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak salgına dönüşen koronavirüse karşı önlemler her geçen gün artıyor. 7/24 aralıksız olarak dezenfekte işlemlerine devam eden Beyoğlu Belediyesi de ortak yaşam alanları başta olmak üzere her yeri ilaçlamaya ve sosyal yardımları artırmaya devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • buyukcekmece-belediyesinin-covid-19-tedbirleri

  BÜYÜKÇEKMECE BELEDİYESİNİN COVİD-19 TEDBİRLERİ 13.04.2020

  Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve tüm dünyada baş gösteren koronavirüse karşı mücadele eden Büyükçekmece Belediyesi, virüs salgınına karşı çalışmalarına ara vermiyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • mustafakemalpasada-sokak-hayvanlarina-tam-destek

  Mustafakemalpaşa'da sokak hayvanlarına tam destek13.04.2020

  Mustafakemalpaşa Belediyesi, sıkı korona virüs önlemlerini sürdürürken bir yandan da sahipsiz sokak hayvanlarının hayatta kalması için çalışmalarına devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • metrobus-istasyonlarinda-termal-kamerali-denetim-basladi

  METROBÜS İSTASYONLARINDA TERMAL KAMERALI DENETİM BAŞLADI13.04.2020

  İBB, Koronavirüs tedbirleri kapsamında, yolcu sayılarının fazla olduğu metrobüs istasyonlarına termal kamera yerleştirdi. Ateşi yüksek çıkan yolcular, en yakın sağlık kuruluşlarına yönlendiriliyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • icisleri-bakanligi-ozel-gereksinimi-olan-cocuklarla-ilgili-genelge-yayinladi

  İÇİŞLERİ BAKANLIĞI 'ÖZEL GEREKSİNİMİ' OLAN ÇOCUKLARLA İLGİLİ GENELGE YAYINLADI10.04.2020

  İçişleri Bakanlığı'ndan, 81 İl Valiliğine "Özel Gereksinimi" olan çocuklar ve gençlerle ile ilgili istisnaları içeren ek genelge gönderildi. Genelgeye göre, 20 yaş altındaki özel gereksinimi olan çocuk ve gençlerin, uygun şartlarda evlerinden çıkmalarına izin verilecek.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • edremit-belediyesi-salgina-karsi-onlemlerini-artirdi

  EDREMİT BELEDİYESİ SALGINA KARŞI ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI 10.04.2020

  Edremit Belediyesi, korona virüsünün ülkemizde de görülmesinin ardından, Edremit genelinde detaylı ilaçlama çalışmalarını yoğunlaştırdı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • karamursel-belediyesinin-covid-19-a-karsi-aldigi-tedbirler-devam-ediyor

  KARAMÜRSEL BELEDİYESİNİN COVID-19’A KARŞI ALDIĞI TEDBİRLER DEVAM EDİYOR10.04.2020

  Yeni tip koronavirüs ile mücadelesini 7/24 sürdüren Karamürsel Belediyesi, vatandaşlara evde kalma çağrısında bulunarak, “Siz yeter ki evlerde kalın biz sizler için sahadayız” diyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sultangazi-belediyesi-bilim-merkezi-nden-3d-koruyucu-maske

  SULTANGAZİ BELEDİYESİ BİLİM MERKEZİ’NDEN 3D KORUYUCU MASKE 10.04.2020

  Sultangazi Belediyesi Prof. Dr. Necmettin Erbakan Bilim ve Kültür Merkezi eğitmenleri, sağlık personeline destek olmak için harekete geçti. Robotik kodlama eğitmenleri, 3D yazıcıda korucuyu maske üretimine başladı. Üretilen maskeler Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesi’ne teslim ediliyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sariyerde-online-belediyecilik-ile-evde-spor-vakti

  SARIYER'DE ONLİNE BELEDİYECİLİK İLE EVDE SPOR VAKTİ10.04.2020

  Yeni tip koronavirüs (Kovid-19) tedbirleri kapsamında "Evde kal" çağrılarına uyan Sarıyerliler, evdeki zamanlarını yoga, pilates, zumba, aerobik gibi spor dersleri, konser ve çocuklar için hazırlanan drama videolarıyla kaliteli şekilde değerlendirirken, hem ruh hem de fiziksel sağlıklarını koruyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kocaeli-buyuksehir-belediyesinin-tibbi-atik-kutu-projesi-ornek-teskil-ediyor

  KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN TIBBİ ATIK KUTU PROJESİ ÖRNEK TEŞKİL EDİYOR10.04.2020

  Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç. Dr. Tahir Büyükakın’ın talimatı ile kullanılmış maske ve eldivenlerin bir yerde toplanabilmesi için yeni tıbbi çöp kutuları Kocaeli’nin farkı noktalarına 2 hafta önce yerleştirilmişti. AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Özhaseki dün akşam saatlerinde Twitter’dan yaptığı paylaşımda Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile maske ve eldivenlerin çevreye, doğaya ve insan sağlığına risk oluşturmaması için belediyelerin belirli noktalara tıbbi atık kutuları koyacağını belirtti. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi tıbbi atık kutularında belediyelere öncülük ederek örnek oldu.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • ergene-belediyesi-dezenfekte-calismalarini-surduruyor

  ERGENE BELEDİYESİ DEZENFEKTE ÇALIŞMALARINI SÜRDÜRÜYOR09.04.2020

  Ergene Belediyesi Korona virüsüne karşı önlemler almaya devam ederek ilçe genelinde hafta sonu Kaymakamlık ve kolluk kuvvetleri binaları ile sağlık merkezleri, eczane ve Ulaş Tarım Kredi Kooperatif binasında dezenfektan çalışmalarında bulundu.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • tek-kullanimlik-maske-eldiven-kisisel-hijyen-malzeme-atiklarinin-yonetimine-iliskin-genelge-yayinlandi

  Tek Kullanımlık Maske, Eldiven Kişisel Hijyen Malzeme Atıklarının Yönetimine İlişkin Genelge Yayınlandı09.04.2020

  Tek kullanımlık maske, eldiven gibi hijyen malzeme atıklarının yönetimine ilişkin yayımlanan genelgeye göre, ev ve iş yerlerindeki maske-eldiven atıkları en az 72 saat bekletildikten sonra evsel atık olarak belediyeye teslim edilecek.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • basaksehir-belediyesi-salgina-karsi-calismalarini-surduyor

  BAŞAKŞEHİR BELEDİYESİ SALGINA KARŞI ÇALIŞMALARINI SÜRDÜYOR 09.04.2020

  Başakşehir, koronavirüsle mücadelesini kararlılıkla sürdürüyor. İlçe genelindeki tüm pazar yerlerinde denetimleri sıklaştıran zabıta ekipleri, vatandaşlara ve pazar esnafına ücretsiz maske dağıttı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • besiktas-belediyesinin-covid-19-calismalari-devam-ediyor

  BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNİN COVİD-19 ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR 09.04.2020

  Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak salgına dönüşen coronavirüse karşı önlemler her geçen gün artıyor. 7/24 aralıksız olarak dezenfekte işlemlerine devam eden Beşiktaş Belediyesi de ortak yaşam alanları başta olmak üzere her yeri ilaçlamaya ve sosyal yardımları artırmaya devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • marmaraereglisi-nde-seferberlik-devam-ediyor

  MARMARAEREĞLİSİ’NDE SEFERBERLİK DEVAM EDİYOR09.04.2020

  Marmaraereğlisi Belediyesi, tüm dünyada etkisini gösteren coronavirüs ve diğer salgın hastalıkların önüne geçmek için vatandaşların sıklıkla kullandığı ortak kullanım alanlarında, özel ekipmanlarıyla geniş çaplı ilaçlama ve temizlik çalışması yapıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • ibbden-istanbullular-icin-maske-uretimi

  İBB'DEN İSTANBULLULAR İÇİN MASKE ÜRETİMİ09.04.2020

  İBB, toplu alanlarda maske kullanımının zorunlu hale gelmesiyle birlikte harekete geçti. İSMEK eğitmenleri, artan ihtiyacı karşılamak üzere maske üretimine başladı. Günde 10 binin üzerinde maske üretilerek, İstanbullulara ücretsiz dağıtılacak.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • atasehir-de-hizmetler-araliksiz-suruyor

  ATAŞEHİR’DE HİZMETLER ARALIKSIZ SÜRÜYOR09.04.2020

  Koronavirüs salgını sebebiyle gerekli tedbirleri alarak korunma önlemlerini en üst seviyeye çıkaran Ataşehir Belediyesi; temizlik, dezenfeksiyon, denetim, sosyal destek ve eğitim çalışmalarına devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • baskan-buyukakin-maske-uretiminde-kapasiteyi-artiriyoruz

  Başkan Büyükakın, ‘’Maske üretiminde kapasiteyi artırıyoruz’’09.04.2020

  Marmara Belediyeler Birliği ve Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Doç.Dr Tahir Büyükakın, kent genelinde koronavirüse (Covid-19) karşı kullanılmak üzere hem sağlık çalışanlarının hem personelinin hem de vatandaşların ulaşımında kullandığı maske dikim merkezlerinden biri olan Gülen Yüzler’i ziyaret etti. Toplamda yirmi merkezde gerçekleştirilen KO-MEK’in usta öğrencileri tarafından dikilen maske ve tulumları yerinde inceleyen Başkan Büyükakın, “200’e yakın çalışanımızla kentimiz ihtiyaç duyduğu maskeleri ve tulumları burada ve diğer merkezlerimizde dikiyoruz. Günlük 17 bin tane maske ve 200 tane tulum üreterek Korona virüsle olan mücadeleye çok önemli bir katkıyı sunuyoruz” dedi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • korfez-belediyesi-koronaviruse-karsi-teyakkuzda

  KÖRFEZ BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI TEYAKKUZDA09.04.2020

  Türkiye’de ilk koronavirüsü olayının açıklanmasının ardından harekete geçen Körfez Belediyesi, kamu kurumları, ibadethaneler, parklar, duraklar, bankamatikler, üst geçitler, halkın yoğun olarak kullandığı alt geçitler ve çöp bidonlarını dezenfekte çalışmasını kesintisiz sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • izmit-belediyesi-steril-gozluk-uretmeye-basladi

  İZMİT BELEDİYESİ STERİL GÖZLÜK ÜRETMEYE BAŞLADI09.04.2020

  Koranavirüsle mücadele kapsamında binlerce steril maske, bone, önlük ve ardından siperli maske üreterek dağıtımını gerçekleştiren İzmit Belediyesi, şimdi de kendi kaynaklarıyla steril gözlük üretimine başladı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • karesi-belediyesi-koronavirus-tedbirlerine-hiz-kazandirdi

  KARESİ BELEDİYESİ KORONAVİRÜS TEDBİRLERİNE HIZ KAZANDIRDI08.04.2020

  Yeni tip koronavirüs ile mücadelesini 7/24 sürdüren Karesi Belediyesi, vatandaşlara evde kalma çağrısında bulunarak, “Siz yeter ki evlerde kalın biz sizler için sahadayız” dedi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • silivri-de-salgin-onlemleri-artti

  SİLİVRİ’DE SALGIN ÖNLEMLERİ ARTTI08.04.2020

  Silivri Belediyesi, dünyayı etkisi altına alan koronavirüse karşı bir dizi tedbir aldı. Tüm kamu kurumları ve ortak kullanım alanları dezenfekte edilirken, toplu kullanım alanları da zabıta ekipleri tarafından denetleniyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • malkara-da-koronavirus-onlemleri

  MALKARA’DA KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ 08.04.2020

  Malkara Belediyesi, koronavirüse karşı alınan tedbirler kapsamında çalışmalarını hızla sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kepez-belediyesi-covid-19-a-karsi-aldigi-onlemleri-iki-katina-cikardi

  KEPEZ BELEDİYESİ COVİD-19’A KARŞI ALDIĞI ÖNLEMLERİ İKİ KATINA ÇIKARDI08.04.2020

  Koronavirüsün (Covid-19) ilk olarak Çin’in Wuhan kentinde görülmesi ve dünya geneline hızla yayılmasının ardından tedbir amaçlı bir dizi önlemler alan Kepez Belediyesi, Türkiye’de vakanın görülmesinin ardından temizlik ve hijyen uygulamalarını iki katına çıkardı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sancaktepe-belediyesi-koronavirus-nedeni-ile-acil-butonu-nu-devreye-soktu

  Sancaktepe Belediyesi Koronavirüs Nedeni ile “Acil Butonu”nu Devreye Soktu 08.04.2020

  Tüm Dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid-19) için ilçe genelinde çalışmalarını aralıksız sürdüren Sancaktepe Belediyesi vatandaş ve personele yönelik bilgilendirme çalışmaları ile hijyen önlemlerini de artırdı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • yenisehir-belediyesi-7-24-gorev-basinda

  YENİŞEHİR BELEDİYESİ 7/24 GÖREV BAŞINDA08.04.2020

  Yenişehir Belediyesi, yoğun olarak kullanılan semt pazarlarında esnafa ve vatandaşlara maske ve koronavirüsten nasıl korunması gerektiği hakkında bilgiler içeren broşürler dağıtıyor. Zabıta Müdürlüğü ekipleri ayrıca sosyal mesafeye dikkat etmeleri konusunda vatandaşlara önerilerde bulunuyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • sakarya-buyuksehir-belediyesi-covid-19-a-karsi-tedbirleri-artirdi

  SAKARYA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD-19’A KARŞI TEDBİRLERİ ARTIRDI08.04.2020

  Sakarya Büyükşehir Belediyesi koronavirüs salgını kapsamında şehir merkezinde gerçekleştirilen tedbirlerini ilçelerde de devam ettiriyor. Büyükşehir ekipleri Karasu’da kamu alanlarına ve pazar yerlerine dezenfekte cihazları yerleştirdi ve ücretsiz maske dağıtımı yaptı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kalkinma-ajanslari-covid-19-ile-mucadele-ve-dayaniklilik-programi-basvurulari-devam-ediyor

  Kalkınma Ajansları COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı Başvuruları devam ediyor!08.04.2020

  İstanbul Kalkınma Ajansı, Güney Marmara Kalkınma Ajansı, Trakya Kalkınma Ajansı, Doğu Marmara Kalkınma Ajansı ve Bursa Eskişehir Bilecik Kalkınma Ajansı; COVID-19 ile Mücadele ve Dayanıklılık Programı için ilana çıktı. Program kapsamında çağrıya çıkan kalkınma ajansları, ilgili bölge ve ülke genelinde salgınla mücadeleye katkı sağlanması, salgının yayılımının en aza indirilmesi ve kontrol altına alınması, başta risk altındaki gruplar olmak üzere toplum sağlığının korunması ve salgının olumsuz sosyo-ekonomik etkilerinin hafifletilmesini hedefliyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • eyupsultan-belediyesi-ekiplerinin-korona-mesaisi-devam-ediyor

  Eyüpsultan Belediyesi Ekiplerinin ‘Korona’ Mesaisi Devam Ediyor 08.04.2020

  Eyüpsultan Belediyesi, küresel çapta bir krize yol açan, tüm dünyada vaka sayısı artan Koronavirüse karşı bir dizi tedbirler alırken, vatandaşların bu süreçte mağdur olmaması adına çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • edirne-bahara-hazirlaniyor

  EDİRNE; BAHARA HAZIRLANIYOR08.04.2020

  Edirne Belediye Başkanı Recep Gürkan, Çin’de ortaya çıkan ve tüm dünyayı etkisi altına koronavirüs nedeni sıkıntılı günler yaşadığımız bu günlerde Edirne Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekiplerinin önümüzdeki güzel ve sağlıklı günlere umut olması için 450 bin mevsimlik çiçek tohumu ektiğini söyledi. Bu sıkıntılı günlerin geride kalacağını belirten Gürkan, “Ektiğimiz çiçekler güzel günlere umut olsun” dedi.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • duzce-de-covid-19-tedbirleri-artirildi

  DÜZCE’DE COVİD-19 TEDBİRLERİ ARTIRILDI08.04.2020

  Düzce Belediyesi, Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede Dünyada küresel bir tehdide dönüşen koronavirüs salgınına karşı alınan tedbirleri tek tek hayata geçiriyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • cerkezkoy-belediyesinin-covid-19-onlemleri-devam-ediyor

  ÇERKEZKÖY BELEDİYESİNİN COVİD-19 ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR08.04.2020

  Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldığı sıkı tedbirleri devam ettiren Çerkezköy Belediyesi, virüsün etkilerini azaltmak için çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • yalova-belediyesi-salginla-mucadele-ediyor

  YALOVA BELEDİYESİ SALGINLA MÜCADELE EDİYOR07.04.2020

  Yalova Belediyesi, koronavirüs ile mücadele kapsamında alınan karar doğrultusunda çalışmalarına hız kazandırdı. Tüm dünyayı etkisi altına alan Yeni Koronavirüs (Kovid-19) salgınına karşı alınan tedbirler kapsamında belediye, sürdürdüğü ilaçlama, dezenfekte ve temizlik çalışmalarına aralıksız devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • bursa-buyuksehir-belediyesi-covid-19-salgini-kapsaminda-calismalarina-devam-ediyor

  BURSA BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ COVİD-19 SALGINI KAPSAMINDA ÇALIŞMALARINA DEVAM EDİYOR07.04.2020

  Dünyayı etkisi altına alan ve Türkiye’de de ölümlere yol açan ‘Covid 19’ salgınının yayılmasını önlemek adına her türlü tedbiri alan Bursa Büyükşehir Belediyesi, ihtiyaç sahibi Bursalıların yanında olmaya devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • esenler-de-koronavirus-onlemleri

  ESENLER’ DE KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİ07.04.2020

  Esenler Belediyesi Sağlık İşleri Müdürlüğü’ne bağlı Veteriner İşleri Şefliği, Çin’de ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyaya yayılan yeni tip koronavirüs salgınına karşı, Esener’deki okullar, camiler, kültür merkezleri, kütüphaneler, sosyal tesisler ve kamu binalarında temizlik ve dezenfekte işlemleri düzenli olarak yapılıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kadikoy-belediyesinin-koronavirus-calismalari-suruyor

  KADIKÖY BELEDİYESİNİN KORONAVİRÜS ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR07.04.2020

  Kadıköy Belediyesi yeni tip koronavirüsün yayılımını önlemek, toplu taşıma araçlarına binmeyi azaltmak, özellikle 65 yaş üstü bireylerin evlerinden çıkmamalarını sağlamak için yaşlılara sıcak yemek dağıtımından mobil belediyeciliğe, sokak hayvanlarını beslemekten online canlı yayınlara kadar bir dizi yeni politikayı hayata geçirdi. Kadıköy Belediyesi tarafından kurulan Korona Kriz Masası, ihtiyaç sahibi olan ve öncelikle yalnız yaşayan yaşlıların ilaç ve yiyecek alışverişi taleplerini karşılıyor ve sıcak yemek dağıtımı yapıyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • golcuk-belediyesi-koronaviruse-karsi-mucadele-veriyor

  GÖLCÜK BELEDİYESİ KORONAVİRÜSE KARŞI MÜCADELE VERİYOR07.04.2020

  Gölcük Belediyesi Koronavirüse karşı Türkiye’de ilk vakanın görüldüğü günden bu yana mücadele veriyor. Yapılan sosyal yardımlara ağırlık veren belediye, toplumun kullandığı alanları dezenfekte çalışmalarını büyük bir hızla sürdürüyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • tekirdag-buyuksehir-belediyesi-koronavirus-onlemlerini-artirdi

  TEKİRDAĞ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ KORONAVİRÜS ÖNLEMLERİNİ ARTIRDI06.04.2020

  Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, yeni tip Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı geniş kapsamlı tedbirleri kararlılıkla hayata geçiriyor. Bu kapsamda, vatandaşların sağlıklarının korunması amacıyla Sağlık İşleri Dairesi Başkanlığı kontrolünde 11 ilçede 7/24 çalışma esaslı görev yapmakta olan dezenfeksiyon ekibi haftalık ve günlük çalışmalarına düzenli bir şekilde devam ediyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kocaeli-buyuksehir-belediyesi-gunluk-17-bin-tane-maske-uretiyor

  KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ GÜNLÜK 17 BİN TANE MASKE ÜRETİYOR06.04.2020

  Kent genelinde koronavirüse (Covid-19) karşı amansız bir mücadele veren Kocaeli Büyükşehir Belediyesi, hem sağlık çalışanlarının hem de kendi personelinin sağlığını korumak için 19 merkezde maske ve tulum üretiyor.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • kocaeli-buyuksehir-belediyesinden-covid-19-tedbir-calismalari

  KOCAELİ BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNDEN COVİD-19 TEDBİR ÇALIŞMALARI02.04.2020

  Korona virüsle mücadele kapsamında Kocaeli Büyükşehir Belediyesi bir dizi tedbir kararları aldı. Kocaeli Büyükşehir Belediye Başkanı Tahir Büyükakın’ın talimatları doğrultusunda öğrencilere, sağlık çalışanlarına, 65 yaş üzeri ve yardıma muhtaç vatandaşlara yapılacak yardımlar ve verilecek ücretsiz hizmetler açıklandı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • istanbul-buyuksehir-belediyesinin-koronavirus-tedbirleri

  İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİNİN KORONAVİRÜS TEDBİRLERİ 02.04.2020

  İstanbul Büyükşehir Belediyesi, tüm dünyayı etkileyen küresel salgın koronavirüs ile mücadele kapsamında bir dizi tedbir aldı.
  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.