corluda-korona-salginiyla-mucadele-hizla-devam-ediyor

ÇORLU'DA KORONA SALGINIYLA MÜCADELE HIZLA DEVAM EDİYOR

Korona virüs bulaşıcı hastalığının yayılmasını önlemek ve vatandaşların sağlığını korumak amaçlı tedbirler alan Çorlu Belediyesi, ilaçlama çalışmalarına aralıksız devam ediyor.

İlçede yer alan kaymakamlık hizmet binası, PTT hizmet binası, SGK hizmet binası, Vergi Dairesi Müdürlüğü hizmet binası, İlçe Müftülüğü hizmet binası, TREDAŞ hizmet binası, TESKİ hizmet binası, Çorlu Huzurevi hizmet binası, İlçe Emniyet Müdürlüğü hizmet binaları, İlçe Jandarma Komutanlığı hizmet binaları, Yeni Sanayi Sitesi, cezaevi, ibadethaneler, muhtarlıklar gibi kentteki pek çok yapı ve yerleşim alanı belediye ekiplerince koronavirüse karşı dezenfekte edildi. Toplu taşıma araçlarının bekleme durakları, ana caddeler gibi vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan alanları tekrar dezenfekte eden belediye ekipleri tüm ülkeyi etkisi altına alan koronavirüs salgınına karşı her geçen gün önlemleri artırıyor.

“Bize Bulaşmaz, Bize Bir Şey Olmaz Demeyin”
Çorlu Belediye Başkanı Ahmet Sarıkurt, Çin'de ortaya çıkarak pandemik hastalık haline gelen ve tüm dünyayı etkisi altına alan yeni tip koronavirüs (Covid19) konusunda tedbirleri aralıksız olarak sürdürdüklerini belirterek, “Öncelikle hastalığa yakalananlara acil şifalar diliyorum. Özellikle ifade etmek isterim ki, bize bulaşmaz, bize bir şey olmaz demeden her türlü kişisel tedbirimizi almalıyız. Hastalığın bulaşma seyrini ve bizlere aktarılan bilgileri göz önünde bulundurmalıyız. Daha az tokalaşmak ve sarılmak gibi. Kendinizi halsiz, yorgun hissediyor ve vücut ateşinizin yüksek olduğunu düşünüyorsanız bir sağlık kuruluşuna başvurmayı ihmal etmeyin” dedi.

“Belediye Olarak Tedbirlerimizi Aldık”
Başkan Sarıkurt, Çorlu Belediyesi ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi olarak gerekli tedbirleri aldıklarını ve bu amaçla çalışmalarını sürdürdüklerini belirterek, "Hastalık konusunda ilgili kurumlarımızla süren istişareler doğrultusunda öncelikle çalışanlarımızı yeni tip koronavirüs (Covid19) konusunda bilgilendirdik ve seminer düzenledik. Ardından hijyen konusunda yürütülecek olan çalışmalar kapsamında tedbirlerimizi aldık ve almaya da devam ediyoruz. Başta Çorlu Belediyesi ana hizmet binamız olmak üzere diğer hizmet noktalarımızın koridorlarına ve umumi tuvaletlere vatandaşlarımızın sağlıklarını ön planda tutarak hijyen için el dezenfektanları yerleştirdik. Başta sosyal medya hesaplarımız olmak üzere şehrimizin muhtelif noktalarında bulunan LED ekranlarına da halkımızı aydınlatıcı bilgiler içeren görsel materyaller hazırladık” dedi.

“Pandemi (Covid-19) Mücadele Eylem Planı Raporu”
Çorlu Belediyesi, ülkemizde ilk koronavirüs vakası görüldüğü günden itibaren kurumsal bir yaklaşımla Pandemi Eylem Planı oluşturmuştur. Bu kapsamda, belediye bünyesi içerisinde Pandemi Mücadele Yönetim Merkezi kurulmuştur. Süreç boyunca icra edilen faaliyetlerin yer aldığı “Pandemi (Covid-19) Mücadele Eylem Planı Raporu” ekte sunulmuştur.