cerkezkoy-belediyesinin-covid-19-onlemleri-devam-ediyor

ÇERKEZKÖY BELEDİYESİNİN COVİD-19 ÖNLEMLERİ DEVAM EDİYOR

Koronavirüs (Covid-19) salgınına karşı aldığı sıkı tedbirleri devam ettiren Çerkezköy Belediyesi, virüsün etkilerini azaltmak için çalışmalarını tüm hızı ile sürdürüyor.

Çerkezköy Belediyesi Temizlik İşleri Müdürlüğü Ekipleri tarafından Kızılpınar Kapalı Pazar Yeri yıkanıp, dezenfekte edilirken, kent genelindeki eski ve kırık çöp konteynerleri yenileri ile değiştiriliyor. Ayrıca kent genelindeki çöp konteynerleri ilaçlanıp, yıkanarak dezenfekte edilip, daha hijyenik bir hale getiriliyor.

Eczaneler ve Toplu Ulaşım Araçları Dezenfekte Edildi
Ana cadde ve sokaklar ile vatandaşların ortak kullanım alanlarında periyodik olarak ilaçlama ve dezenfekte çalışmalarını sürdüren Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Daire Başkanlığı Ekipleri ile birlikte kentin genelinde bulunan eczaneleri ilaçlayıp, dezenfekte ederken, toplu ulaşım araçlarının da ilaçlama ve dezenfekte işlemleri yapılmaya devam ediyor.

Dezenfektan Dağıtımı Sürüyor
Ayrıca Çerkezköy Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri tarafından kent genelindeki el dezenfektanı ve bilgilendirici broşür dağıtımı da devam ediyor. Vatandaşların evlerine bırakılan el dezenfektanı ve bilgilendirici broşürler ile halkı salgına karşı bilgilendiren ve alabilecekleri önlemleri anlatan Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü Ekipleri ayrıca vatandaşlara ‘EVDE KALIN’ çağrısı da yapıyor.

Çerkezköy Belediyesinden Çocuklara Anlamlı Kampanya
Corona Virüsü salgını ile mücadele çalışmalarını kararlılıkla sürdüren Çerkezköy Belediyesi, başlattığı yeni kampanya ile salgın nedeniyle okula gidemeyip evde kalan öğrencileri kitaplarla buluşturuyor. Koronavirüs salgını nedeniyle evde kalan ve kitap talebinde bulunan öğrenciler, Çerkezköy İletişim Merkezi’nin 444 88 59 numaralı telefonunu arayarak kitap talebinde bulunabilecekler.

Görsel Galeri