Bilgi Teknolojileri Platformu

Bilgi Teknolojileri Platformu, Marmara Belediyeler Birliğine üye yerel yönetimler arasında bilgi ve tecrübe paylaşımında bulunmak, ortak sorunlara çözüm bulmak ve var olan yapıyı geliştirmek amacıyla kurulmuştur.
 
Çağımızın bilgi çağı olması ve teknolojinin yoğun kullanımını gerektirmesinden dolayı, günlük yaşam ve iş hayatı değişmiş doğru ve sistematik bilgiye erişme ihtiyacı daha da belirginleşmiştir. Bilgi teknolojisinin amacı edinilen bu doğru bilgiyi toplamak, depolamak, korumak, işlemek ve kullanıcının hizmetine sunmaktır. Bu hizmeti sağlarken de gerek yazılım gerekse de donanım alanında sorunlarla karşılaşılmakta veya kullanılan yazılım ve donanımın geliştirilmesine ihtiyaç duyulmaktadır. Bilgi Teknolojileri Platformu gerek kamu sektörü gerekse özel sektörle işbirliği halinde ilgili kişi ve kurumları bir araya getirmek, gerekli eğitimleri sağlamak ve paydaşlarıyla istişarede bulunarak teknolojideki gelişimleri yakından takip etmek gibi görevleri yürütmektedir.

 

BÜLTENLER

 • bilgi-teknolojileri-br-platform-bulteni-br-ocak-2019-sayi-5
 • bilgi-teknolojileri-br-platform-bulteni-br-ekim-2018-sayi-4
 • bilgi-teknolojileri-br-platform-bulteni-br-temmuz-2018-sayi-3

  Bilgi Teknolojileri
  Platform Bülteni
  Temmuz 2018 | Sayı 3


  Marmara Belediyeler Birliği Bilgi Teknolojileri Platformu, MBB üye belediyelerinin bilgi işlem daire başkanları ve bilgi işlem müdürlerinden oluşmaktadır. Belirli periyotlarla bir araya gelen platform üyeleri ile güncel konuların yanı sıra bilgi işlem birimlerinde yaşanılan sıkıntılar ve bu sıkıntıların çözümü istişare edilmektedir. Bilgi eksikliği yaşanılan konularda da eğitim ve seminerler düzenlemektedir. Bunların yanı sıra platform üyelerinin desteğiyle 3 ayda bir platform bülteni yayınlamaktadır.

 • bilgi-teknolojileri-br-platform-bulteni-br-nisan-2018-sayi-2

  Bilgi Teknolojileri
  Platform Bülteni
  Nisan 2018 | Sayı 2


  Bilgi Teknolojileri Platformu’nun çıkardığı bültenin 2. sayısı ile karşınızdayız. Olabildiğince güncel kalmaya çalıştığımız sayılarımızda gündemi çokça meşgul eden ve uzun bir süre gündemdeki yerini koruyacak olan “kişisel veriler ve sosyal medya” konusuna geniş bir yer ayırdık. Bunların yanı sıra yeni teknolojileri de takipte kalarak bu sayımızı derledik.

 • bilgi-teknolojileri-br-platform-bulteni-br-ocak-2018-sayi-1

  Bilgi Teknolojileri
  Platform Bülteni
  Ocak 2018 | Sayı 1


  MBB Teknolojileri Platformu Bülteni’mizin ilk sayısında size merhaba demekten büyük bir mutluluk duyuyorum. Öncelikle şunu söylemeliyim ki; büyük bir heyecanla yayımladığımız bu ilk sayımız platformumuzun bu alandaki ilk tecrübesidir, amatör bir ruhla ve büyük bir iştahla hazırladığımız bu ilk sayımızda, varsa, hatalarımızdan ötürü hoşgörünüze sığınıyor, eleştiri ve katkılarınızla daha güçlü bir bülten haline geleceğine inanıyorum.