besiktas-belediyesinin-covid-19-calismalari-devam-ediyor

BEŞİKTAŞ BELEDİYESİNİN COVİD-19 ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve kısa sürede tüm dünyayı etkisi altına alarak salgına dönüşen coronavirüse karşı önlemler her geçen gün artıyor. 7/24 aralıksız olarak dezenfekte işlemlerine devam eden Beşiktaş Belediyesi de ortak yaşam alanları başta olmak üzere her yeri ilaçlamaya ve sosyal yardımları artırmaya devam ediyor.

Sosyal Yardımlaşma Hız Kazandı
7/24 dezenfekte çalışmalarına devam eden ve hijyen seti dağıtarak vatandaşları uyaran belediye ekipleri, koronavirüs salgını nedeniyle sokağa çıkma yasağı bulunan 65 yaş üstü vatandaşlara içinde temel gıda malzemelerinin bulunduğu erzak kolilerini dağıtmaya başladı.

Sokak Hayvanları için Mama ve Sağlık Hizmeti Veriliyor
Koronavirüs (COVID-19) tüm dünyada hızla yayılmaya devam ederken sokak hayvanlarının hayatı da bu durumdan olumsuz etkilendi. Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri, salgın nedeniyle iş yerlerinin kapanması ve vatandaşların #EvdeKal çağrılarına uyması nedeniyle yeterli besin alamayan sokak hayvanlarına sürekli olarak mama, yem ve su takviyesi yapmaya devam ediyor. Ayrıca Beşiktaş Belediyesi ekipleri, "Sokak Hayvanları Ambulansı" ile yardıma muhtaç sokak hayvanlarının yardımına koşuyor.

Yurtlar Sağlık Çalışanlarının Hizmetinde
Beşiktaş Belediyesi, Koronavirüs (COVID-19) salgını nedeniyle 185 yatak kapasiteli iki öğrenci yurdunu evlerine gidemeyen sağlık çalışanlarına tahsis etti. Okulların tatil edilmesiyle boş kalan 185 kapasiteli iki öğrenci yurdu, 25 Mart tarihinden beri sağlık çalışanlarını misafir ediyor.

Dijital Tıbbi Danışmanlık Hizmeti Hayata Geçirildi
Beşiktaş Belediyesi, hastanelerdeki yoğunluğu azaltmak için dijital sistem uygulamaya koydu. Online Tıbbi Danışmanlık Hizmeti ile Beşiktaş’ta yaşayan yurttaşlar evlerinden çıkmadan ve hastanelere gitmeden belediyenin sistemi üzerinden doktorlara ulaşarak sorularına cevap alıyorlar.

İhtiyaç Sahiplerine Sıcak Yemek Hizmeti
Beşiktaş Belediye ekipleri, ihtiyaç sahibi ve 65 yaş üstü vatandaşların evlerine giderek sıcak yemek hizmeti sağlıyor.
 

Görsel Galeri