DUYURULAR

Haber Listesi


 • BEKLENEN YEREL YÖNETİM AKADEMİSİ BAŞLIYOR 25.04.2017

  Marmara Belediyeler Birliği, 5 gün sürecek olan Yerel Yönetim Akademisi eğitim programını 11 – 15 Mayıs 2017 tarihlerinde Taksim Konak Hotel’de gerçekleştirecek.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • CÜNDİOĞLU İLE ŞEHİR KONUŞMALARI DEVAM EDİYOR 24.04.2017

  Marmara Belediyeler Birliği Şehir Politikaları Merkezi tarafından düzenlenen Dücane Cündioğlu ile Şehir Konuşmaları, "Bilgi mi, Görgü mü? (Adab-ı Muaşeret)" ile sürüyor.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • KATI ATIK YÖNETİMİ KARŞILAŞTIRMALI DEĞERLENDİRME RAPORU 14.04.2017

  Güney-Doğu Avrupa’da Katı Atık Yönetimi Karşılaştırmalı Değerlendirme 2015 raporu, Güney-Doğu Avrupa Yerel Yönetim Birlikleri Ağı'nın (NALAS) Katı Atık ve Su Yönetimi Çalışma Grubu (TF SWWM) Üyeleri tarafından hazırlanmıştır. Bu ikinci sayı, 2015 yılı için Güney-Doğu Avrupa ülkelerinde katı atık yönetimindeki ilerlemeyi sunmaktadır.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • III. MARMARA DENİZİ SEMPOZYUMU YOLDA 12.04.2017

  Marmara Belediyeler Birliği, III. Marmara Denizi Sempozyumu’nu 21 Kasım 2017 tarihinde “Bölgesel İşbirliği –Tuna” temasıyla İstanbul’da hayata geçirecek. Marmara Denizi kentsel kirlilik kaynakları ve önleme faaliyetleri, bütüncül olarak Marmara Denizi’nin tarihsel değişimi ve Tuna Nehri – Karadeniz – Marmara ilişkisi konularının üç oturumda tartışılacağı sempozyumun hemen akabinde ise 22 Kasım’da akademisyenlerin, uzmanların, merkezi ve yerel idare temsilcilerinin katılımıyla yuvarlak masa toplantıları yapılacak. İki gün boyunca ilgili uluslararası organizasyonlar ve yetkili uzmanlar birikimlerini ve deneyimlerini paylaşacaklar.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • IV. İSTANBUL KARBON ZİRVESİ 26 NİSAN’DA 04.04.2017

  Sürdürülebilir Üretim ve Tüketim Derneği (SÜT-D), Uluslararası Emisyon Ticareti Derneği'nin desteğiyle IV. İstanbul Karbon Zirvesi’ni 26 Nisan 2017 tarihinde İstanbul Teknik Üniversitesi’nin (İTÜ) ev sahipliğinde gerçekleştirilecek.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • I. ULUSLARARASI YEREL YÖNETİMLER KONGRESİ 14- 15 MAYIS’TA 13.03.2017

  Büyükçekmece Belediyesi ve Marmara Belediyeler Birliği işbirliğiyle, 14-15 Mayıs 2017 tarihlerinde İstanbul/Büyükçekmece'de (Tüyap Palas Otel) Büyükçekmece I. Uluslararası Yerel Yönetimler Kongresi düzenlenecektir. "Belediyelerin Geleceği ve Yeni Yaklaşımlar" ana temasıyla düzenlenecek olan kongrede 21. yüzyılda dünyadaki değişim ile gelişim süreçlerinin belediyeler üzerindeki etkileri, disiplinler arası çalışmalar ve yerelden küresele iyi uygulama örnekleri ekseninde tartışılacaktır.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • GÖREVDE YÜKSELME SINAVINA KATILMAYA HAK KAZANAN PERSONEL LİSTESİ 08.02.2017

  Görevde yükselme sınav formu ekte bulunmaktadır.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.

 • MBB HUKUK PLATFORMU İLK RAPORUNU YAYINLADI 22.12.2016

  2015 yılında kurulan ve MBB üyesi belediyelerin ve bağlı kuruluşlarının hukuk müşavirleri, hukuk işleri müdürleri ve avukatlarından oluşan MBB Hukuk platformu ilk raporunu yayınladı. Kamulaştırma ve Kamulaştırmasız El Atma’dan Kamu Avukatlarının Özlük Haklarına kadar birçok konuyu kapsamlı bir şekilde ele alan rapor sorunlara çözüm önerileri sunuyor.

  Devamını okumak için lütfen tıklayınız.